Online Psikolog Desteği
30 Eki 2017

Online Psikolog Desteği

Online psikolog, yani internet psikoloğu arıyorsanız bu yazı tam da sizin için. En iyi ve en güvenilir psikolog yardımına ulaşmak istemekte haklısınız. Umuyorum ki bu yazımla size yardımcı olabilirim.

İnternet Psikoloğu Hep Yanınızda

Günlük yaşamın koşuşturmacasında ve onca sorumluluk yüküyle başetmeye çalışırken bir merkeze giderek yüz yüze psikologla görüşmek bazılarımıza zor gelir. Bazen buna zaman ayıramayız. İnternet psikoloğu işte bu zor zamanlarda sizin yardımınıza koşuyor. Yolda zaman harcamadan psikoloğa danışabiliyorsunuz.

İnternetteki seansınız başladığında siz evinizin ya da bulunduğunuz mekanın rahatlığında keyifli bir sohbetle psikologdan yardım alabiliyorsunuz.

Online Psikolog Gerçekten Psikolog Olmalı

İnternetten psikolog yardımı almayı düşünenlere bir tavsiyem var: deneyimli bir klinik psikolog yardımı alın. Her konunun bir uzmanı olduğu gibi, bu konunun uzmanları da klinik psikologlardır ve online psikoterapi uygulayan çok sayıda klinik psikoloğa ulaşabilirsiniz. Bunun için internette küçük bir Google araması yapmanız yeterlidir.

Konunun uzmanı olmayanlarla vakit kaybetmek yerine gerçek bir uzmanla çalışmanız en mantıklısıdır. Gerçek bir uzmanı aldığı eğitimden (Eğitim aldığı üniversite, yaptığı uzmanlık) tanıyabilirsiniz. Bu alanda psikoloji eğitimi almadan bu işi yapanların da bulunduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım. Bu yüzden, mümkünse yardım alacağınız uzmanın diplomasını görmeniz de mantıklıdır.

Doğru uygulandığında yararlı olan bu yöntemin geçekten işe yaradığı, bir sorunu ya da sorunun önemli bir kısmını ortadan kaldırdığı zaman görülür. İnternet üzerinden çalışmalarımızın tümü, Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne bağlı kalınarak gerçekleştirilmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi, günümüzde kabul edilmiş, yararlı olduğu çok sayıda bilimsel araştırmanın sonuçlarıyla kanıtlanmış bir yöntemdir.

Yolları, yöntem ve teknikleri net, açık ve somuttur. Genel anlamda ifade edersek, Bilişsel Davranışçı Terapi işlevsel olmayan düşüncelerinizi, davranışlarınızı ve duygularınızı tanımanıza ve bunların üstesinden gelmenize yardım eder. Online psikolog seansları Bilişsel Davranışçı Terapi temeline bağı kalınarak gerçekleştirildiğinden, her seans yapılandırılmış bir görüşme şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden yapılan çalışmalar, yüz yüze çalışmaya göre ekonomik açıdan daha avantajlıdır.

Gizlilik ilkesi kesin olarak geçerlidir. Online psikolog seanslarında danışanlarımız tarafından paylaşılan tüm bilgiler gizli tutulur, sır olarak saklanır ve bu mesleki ilkemiz titizlikle uygulanır.

Her iki yöntem de, doğru uygulandığında yararlı olmaktadır. Durum tam da böyle olduğu için size önerimiz, ister yüzyüze psikolog desteği alın, ister online psikolog desteği alın, bu desteği kimden aldığınıza dikkat edin. Bunun için de, yardım alacağınız kişi “Psikoloji bölümü mezunu mu?” , “Klinik Psikoloji alanında uzmanlığı var mı?” gibi sorulara cevap bulmanızı öneririz.

Online Psikolog Desteği Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Doğrudan iletişim telefonu olan 0532 322 1770 ‘i arayarak iletişime geçebilirsiniz. Her seans 50 dakika sürer. Seans ücreti hakkında iletişim telefonundan bilgi alabilirsiniz.

Seanslar genellikle haftada 1 kez yapılır. İlerleyen haftalarda problemin şiddetinin düşmesine bağlı olarak 2 haftada 1 seans yapılır. Daha sonrasında ise ayda 1 seans gerçekleştirilerek çalışmalar tamamlanır.

Online çalışmalarımızda sizlerle kararlaştırdığımız programa uyarak, seanslarımıza tam zamanında girerek çalışmalarımızın aynen istediğimiz gibi olumlu sonuçlar vermesine yardımcı olabiliriz.

Online Psikolog Serhat Damar

Online Psikolog Serhat Damar, 2002 yılından günümüze alanda aktif olarak çalışmakta olan bir Klinik Psikolog dur. Psikolojik sorunlar, travmatik çocukluk yaşantıları, olumsuz duygular, kaygı / anksiyete ve kişilik konuları ve burada yer vermediğimiz birçok sorun konusunda deneyimli bir uzmandır. Kendisi ile iletişime geçerek yardım almak istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Online psikolog hizmeti tüm dünyadaki Türkçe konuşan danışanlarımıza verilmektedir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda güvenilir bir uzman klinik psikolog dan destek almak için iletişim telefonumuzu arayınız. Size yardımcı olmak görevimizdir. Online psikolojik destek aynen yüzyüze psikolog yardımı gibi, gönüllülük ve güven esasına dayalıdır ve teorik, bilimsel bir temele dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Gündelik sohbet ya da dertleşme değildir.

Online Psikolog Tavsiye ve Yorumları

Online psikolog tavsiye, öneri ve yorumları bu sayfanın bu bölümünde ve alt ısımlarda yer almaktadır.

İnternetten psikolog yardımı almayı düşünüyorsanız, yardım alacağınız uzmanın kim olduğunu, gerçekten psikolog olup olmadığını ve eğer bir psikolog ise de Klinik Psikoloji uzmanlığı olup olmadığını sorgulayın. Alanda görev yapan arkadaşlarımız, melektaşlarımız Klinik Psikolog ünvanına sahip olmalıdırlar. Çalışmalarımız sırasında bazen şaşırtıcı şekilde başka mesleklerden kişilerin de “Psikolog” ve “Online Psikolog” ünvanları ile seanslar düzenlediklerini üzülerek duyuyoruz.

Her işi ehli olan yapmalıdır. Bir konuda sadece yüzeysel bilgiye sahip olan kişilerin yapacağı işler ne ölçüde başarılı olur, sizin takdirinize bırakıyorum. Bu alanda uzun yıllardır görev yapan deneyimli bir klinik psikolog olarak size tavsiyem iyi bir araştırma yaparak karar vermenizdir.

Bizim mesleğimizde insana saygı ve onun gelişmesine katkı sağlamak esastır. Size online seanslar sırasında talimatlar veren, manipüle etmeye çalışan kişilerden uzak durmanız yararınıza olacaktır. Bu mesleğin eğitimlerinden geçmiş olanlar çok iyi bilirler ki, amacımız asla insanları manipüle etmek ve yönlendirmek değil, insana ve hayatta zorlandığı noktalara saygıyla yaklaşarak, gelişip güçlenmesine yardım etmektir. Bu yardımı sağlarken bizlerin de sınırları vardır ve bu sınırların aşılmaması önemli bir kuralımızdır.

Alışverişin, yeni insanlarla tanışmanın, hatta eş bulmanın internetten yapıldığı günümüzde psikolojik yardımın internetten alınması da çok doğaldır. Bu konuda güvenilir uzman yardımı aramaktan ve memnun kalmadığınızda daha iyisini bulmak için arayışa devam etmekten vazgeçmeyin. Biz insanlar birbirimize yardım ediyoruz. Her birimizin farklı yetenekleri ve özellikleri var. İletişim ve uyum, bizim çalışmalarımızda çok önemlidir. Sağlıklı ve olumlu ilişkiler yaşamlarımızı olumlu yönde etkilerken ihtiyaçlarımıza doğru yol almamıza yardımcı olurlar. Sağlıksız ve olumsuz ilişkiler ise bizlerin yolumuzu kaybetmemize neden olurlar. Dilerim ki aradığınız yardımı bulur, amaçladığınız hedeflere ulaşabilirsiniz.

Klinik Psikolog Serhat Damar


Serhat Damar

Klinik Psikolog Serhat Damar, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. 17 yıldan uzun süredir yetişkin danışanlarıyla bireysel ve çift çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar

 1. Barış diyor ki: Ekim 28, 2019 at 3:39 pm

  Merhabalar eşim hiç görmediği bir adama watsaptan msj atmaya bâşlamış bu hada sonra konuşma ve görüşmeye dönüşmüş .ilişkinin 6 ayında yakaladım mesajlar ve arama kayıtları günde 5 tane araması var aşkım canım gibi konuşmalar cinsellik yok duygusal bir aldatma var diğer kişi de evli.bunu neden yaptın dedim sebeb yok diyor.iş kurma isteği vardı bende karşı çıkmıştım hepsi buymuş 18 yıllık evliyiz 2 kızım var.ben bu kadını seviyorum ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.psikoloğa gidiyoruz 6 seans oldu ama hiçbir iyileşme yok.şu an evlilik terapisine başlayacağız. Ama ben boşanmayı düşünmeye başladım. caresizim

 2. Sevcan diyor ki: Ekim 23, 2019 at 4:42 pm

  Hocam beni aramanizı istesem cok mu bencillik etmiş olurum.Ama gercekten sizinle konuşmaya ihtiyacim var benim

 3. KÜBRA diyor ki: Ekim 14, 2019 at 7:40 pm

  Benim hoşlandığım biri var , onu uzun zamandır tanıyorum, oda beni uzaktan tanıyor, isimlerimizi bile bilmiyorduk.  Ben araştırdım da öyle öğrendim. onu her zaman görüyordum.En sonunda onu tanımak istediğimi düşündüm zamanın geldiğini sandım dı, ve ona bir mesaj gönderdim, hislerimi ona açıkladım ondan hoşlandığımı ve onu yakından tanımak istediğimi söyledim,  ve onun bana olan cümlesi şu oldu. ( ŞUAN İÇİN BİR İLİŞKİ DÜŞÜNMÜYORUM,  ) dedi.  Ben de tamam .dedim. aradan  1 Ay geçtikten sonra 2.tane  sahte hesap  açtım  . ve ona ordan başka bir kız olarak mesaj attım. Tanımadığım biriyle ne konuşacağım dedi ve engelledi. Diğer hesapta ise acaba aynı şekilde mi davranarak diye düşünürken. Sahte hesaptaki kıza  tanışalımmı diye mesaj attı. ve ben şok oldum. Şimdi benim ne yapmam lazım  kafayı  yiyeceğim artık. o beni pek tanımıyor, ama ben onu çok iyi tanıyorum. tam 1 yıldır onun işyerine gelir giderdim ama artık gitmiyorum  utandığımdan bana akıl verin lütfen .ne yapmam lazım acaba tekrar mesaj atsam mı  ama atarsam da fazla sıkmaz mıyım  sizce ama şimdi mesaj atmasam da başkası kaparsa?

 4. Bayram diyor ki: Ekim 14, 2019 at 1:46 pm

  Hocam meraba 2 ay önce bu hastalik başladi bende anlamadim nasil geldi nasil oldu birden bire cok düşünme başladi beynimin icinde sanirim korku kaybimi yada panik atakmi geciriyorum tam olarak bilmiyorum ama goğüsün agridiği zaman aha diyorum kalbim durucak yada nefesim kesilicek ölücem yada gibi düşüncelere kapiliyorum artik sanki beynimi ben degil beynim beni ele gecirmiş gibi bi korku hissi veriyor bana aklimi kaybeticem yada sanki başkalarina zarar vericekmiş gibi sürekli beynim icinde fisiltilar fisiltilar beni bitiriyor hocam ne yapmam lazim bu konu hakkinda yardimci olursaniz cok sevinirim.

 5. erdoğan diyor ki: Ekim 11, 2019 at 4:09 pm

  anksiyeteye bağlı uyuşmalar ve seğirmeler yaşıyorum.

 6. Sevinc diyor ki: Ekim 5, 2019 at 10:49 pm

  Aşırı derecede kıskancım çok video izledim çok yenmeye çalışıyorum ama yapamıyorum etrafımdaki yakın uzak herkezden kıskanıyorum eşimi

 7. Zübeyde diyor ki: Ekim 3, 2019 at 4:46 pm

  Merhaba hocam 9 aylık birlikteliğim var ama aileler karşı çıkıyor .Çok seviyoruz 4000 maaş alıyor v para tutmuyor ailesi v çevresi kötü alışkanlığı var diyor. Napacağimi şaşırdım ayrılıp hiçbişi yokmuş gibi devam ediyor bn napmlıyım

 8. Zübeyde diyor ki: Ekim 3, 2019 at 4:34 pm

  Hocam merhaba 24 yalında gençkızım .Şubat 2019 dan beri ilişkim var. Bu kişi ile konuşuyoruz asker kndisi .Ailem onun hataları para harcaması hakkındaki kötü söylmler (kumar para tutmama bna küfretme aileme vb ) durymlar bnm akrablarımın karışması olmaması için çabalaması v çocuğun agresifliği bnden yararlanacaği1 eş adayı görmeleri nedenıyle karşılar .Ben bu çocukla sürekli kavga ediyorum .Ailesi uyardı pişmn edecekler dedim sonra yibe aynını dediler cevresinde tanıdığım kişilerde .En sonunda ailem namusumla konuştu bn çok seviyorum ama korkuyorum .Doğeumu aynı şehirli değiliz …Annem kardeşim v babamla küsülüyüm bu konuda şaşırdım napmalıyım.Kendi memleketine gittiğinde aramadı sormadı ayrılsa bile yüzsüz 1 şekilde kalkıp bna para istiyor 4000 lira alıyor .Napmalıyım bilmiyorum

 9. Gül diyor ki: Ekim 3, 2019 at 11:19 am

  Merhaba hocam eşim beni aldattı 4ay boyunca evli bir bayanla ama bu bayan esi ile birlikte farklı işler yapan bir insan esi durumu biliyormuş yanı tamamen parası için esımle birlikte olmus ben ogrendıgımde esim cok pısman oldugunu soyledı bana hata oldugunu tamamen merak icin oyle setlerle ugrastıgını ama mıgdesının almadığını bi daha boyle bir durumla karşı karşıya gelmıcenı belirtti ama ben ıcımden atamıyorum sureklı bir suphe ıcındeyım kendimi kontrol edemiyorum ne yapmalıyım bilmiyorum 3tane cocugumuz var ve esim beni cok sevdıgını soyluyor bende seviyorum ama artık kendi duygularımı kontrol edemiyorum yardım edin lütfen

 10. Orkun diyor ki: Ekim 1, 2019 at 2:19 am

  Hocam uykudan korkuyorum belki çok sacma ama durum böyle.uyurken neler oluyor beyin kendini nasıl kapatıyor diye tam dalacakken aa bak uyuyosun uyuyosun demeler falan inanın bu durumu dünyada sadece ben yaşıyorum dur ne yapmam lazım

 11. Aysel diyor ki: Eylül 26, 2019 at 1:03 am

  Merhaba, brn eşimle ciddi problemler yaşıyorum. Artık olay kaba kuvvete varacak diye korkuyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Psikolojim altüst durumda. 11 ay oldu doğum yapalı. İkiz bebeklerim var. Eşim hiç yardımcı değil. Tam tersi hayatı bana zindan ediyor. Kafayı yemek üzereyim.ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen yardım edin..

 12. Serhat Damar diyor ki: Eylül 23, 2019 at 12:17 pm

  Bu konuyu onunla bire bir konuşmanızı öneririm. Suçlayıcı olmadan, yargılayıcı olmadan ve “Hırsızlık”, “Çalmak” gibi kelimeler yerine “Haber vermeden almak” gibi daha nötr kelimelerle konuşmanız yararlı olacaktır. Çalma ya da patolojik kumar oynama davranışları varsa, birçok farklı yerden bu davranışların sonuçlarını somut olarak görürsünüz. Durum netleştiğinde, eğer izinsiz alma ve kumar oynama davranışları tespit ederseniz, oğlunuza yardımcı olmak isterim. Umarım oğlunuzda izinsiz alma, çalma ve kumarda kaybetme kısır döngüsü yoktur ve durum sadece bir yanlış anlaşılmadan ibarettir.

 13. Güven diyor ki: Eylül 20, 2019 at 6:51 pm

  17 yaşında bir oğlum var ve bize birkaç kez iddaa oynadığını söylemişti hatta arada bitcoine para yatırıyor.anneannesi 1800 euroysunu kaybetmiş ve oğlundan şğpheleniyor.ben nasıl böyle bir durumu oğlumla konuşabilirim onu suclamadan.ben yaptığına inanmıyorum çünkü evde hiç öyle birşey aldığını görmedim

 14. Merhaba ben 2 yıl önce trafik kazası yasadım ve anksiyete başladı.Cok bilinçli biri olmama ragmen asamadım yardım aldım .1 yıl boyunca cipreleX kullandım sonra dr la konuşarak bıraktık 2017 den beri her şey bitti derken 2019 haziran annem hiç bir sey yok görünürken aniden vefat etti çok üzüldüm ama ölüm kaçınılmaz son dedim.1 ay önce gece aniden tansiyonum 18 oldu acil tansiyon ilacı verdi kullanıyorum ama geçmiyor.Tansiyon yükseldikçe ataklarım korkularım geliyor tansiyon iyice tavan yapıyor.Lütfen bana yardım edin.Ne yapabilirim.Tansiyon yükseldikçe kalp atışımı durduramıyorum.Saygılar

 15. Ömer diyor ki: Eylül 4, 2019 at 1:14 pm

  Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim.

 16. yalnızinsan diyor ki: Eylül 3, 2019 at 9:56 pm

  merhaba öncelikle en iyi dostumu kaybettim ailemle aram kötü kendimi boşlukta hissediyorum bir hiç gibi yolumu kaybetmek üzereyim bu sene sınavım var üniversite sınavı 3 kez deniyorum bazen öyle şeyler oluyor ki sinirimi kendime zarar vererek geçirmeye çalışıyorum gözüm dönüyor nefes alamıyorum boğuluyorum ölmek için dua ediyorum nefes almak veya hayatımın güzel olması için nedenlerim veya çünkülerim yok nefes alamıyorum.

 17. Genç diyor ki: Eylül 2, 2019 at 10:43 pm

  Merhabalar ben ufacık bişey kafamda çok büyütüyorum olumsuz düşünceler yerleşiyor beynimin içinde kendi kafamda sürekli kuruyorum etrafimdakilere özellikle kendime zarar veriyorum şu an birde askerim elim kolum bağlı daha fazla zorluyor beni

 18. Asya diyor ki: Eylül 2, 2019 at 8:06 pm

  Merhaba, evliyim evliliğimde bir takım sıkıntılar yaşadım. Sonra eşimi aldattım. Beraber olduğum kişi benden ayrıldı. 4 sene görüşmedik. Sonra tekrar beni aramaya görüşmek için ikna etmeye çalıştı. 8 ay uğraştı 2 defa görüştük. En sonunda beni aramamasini söyledim. Şimdi kendimi çok kötü hissediyorum. Depresyondayım. Anksiyete de var bende.

 19. Melek diyor ki: Eylül 2, 2019 at 7:48 pm

  Serhat bey merhaba. Eşimle boşanma arifesindeyiz kasım da mahkemesi var anlaşmalı ama ben istiyorum diye bizim problemimiz eşimin iddaa oynaması bunun zaman içinde kumara dönüşmesi ve akabinde çoğalan borçlar ben bunu 2015 2016 arasında öğrendim bu arada 9 yıllık evliyiz ve 4 yasinda kizimiz var elimden gelen desteği yaptım maddi ve manevi bağımlılık için tedavi de aldı ama yalan olayı düzelme Di ve onunla ilgilide gittik ama tedaviye yarım bıraktı ve benden saklıyor alacakları para istediğinde bütün borcu kabul ettim ama bana nereye ne kadar borç var söylemiyor bir yere vermemiz gereken parayı başka yere veriyor bunda ben öğrenince kıyamet kopuyor doğruyu söylese böyle olmayacak benim guvenim sıfır durumda ve böyle bir olay oldu ben artık boşanma kararı aldım bana sen istedin ben kabul ettim diyor ben bu durumda ne yapayım tüm yolları denediğimi düşünüyorum ama aptalca yerine de konmak gururumu kırıyor bu evliligin kurtulma imkanı varmı varsa onu da denemeye hazırım evladım için ama güven olmadan nasıl olur bilmiyorum gelgitler yaşıyorum boşanmaya ben istememe rağmen kolay değil 9 yılı geride bırakıp devam etmek. sevmiyor değilim eşimi seviyorum hala ama güvenmiyorum

 20. Melek diyor ki: Eylül 2, 2019 at 7:38 pm

  Serhat bey merhaba eşimle boşanma arifesindeyiz kasım da mahkemesi var anlaşmalı ama ben istiyorum diye bizim problemimiz eşimin iddea oyna ması bunun zaman için de kumar a dönüşmesi ve akabinde çoğalan borçlar ben bunu 2015 2016 arasında öğrendim bu arada 9 yıllık evliyiz ve 4 yasinda kizimiz var elimden gelen desteği yaptım maddi ve manevi bağımlılık için tedavi de aldı ama yalan olayı düzelmedi ve onunla ilgilide gittik ama tedaviye yarım bıraktı ve benden saklıyor alacakları para istediğinde bütün borcu kabul ettim ama bana nereye ne kadar borç var söylemiyor bir yere vermemiz gereken parayı başka yere veriyor bunda ben öğrenince kıyamet kopuyor doğruyu söylese böyle olmayacak. benim guvenim sıfır durumda ve böyle bir olay oldu ben artık boşanma kararı aldım bana sen istedin ben kabul ettim diyor ben bu durumda ne yapayım tüm yolları denediğimi düşünüyorum ama aptalca yerine de konmak gururumu kırıyor.

 21. Serhat Damar diyor ki: Ağustos 30, 2019 at 9:07 pm

  Anlattığınız problem aslında sizden kaynaklı bir problem gibi durmuyor. Daha çok ilişkideki bir temel sorun gibi görünüyor. Peki size sormak istediğim şu: “Bu problemin sizden kaynaklı olduğunu size düşündüren nedir?”

 22. Serhat Damar diyor ki: Ağustos 30, 2019 at 8:56 pm

  Bu mesajda anlattığınız şey bir hastalıktan ziyade aslında bir döngüdür. Sizin bu döngüyü çok iyi anlamanız gerekiyor. Her insanın yaşamını zorlaştıran bir döngüsü vardır. Eğer farkına varabilir ve bunu kırmayı başarırsanız artık sizin hayatınızda geçmişte yaşadığınız yıkımları tekrar yaşamadan hayatınızı mutlu ve keyifli bir şekilde sürdürebilirsiniz. İnsan yaşamını zorlaştıran bu döngülerin tanınması ancak deneyimli bir klinik psikolog desteği almanızla mümkün olabilir. Ben size bu kadar bilgi verebiliyorum. Problemi çözmeniz bilgi almaktan çok daha fazlasını yapmanızla, uzman yardımı almanızla mümkündür.

 23. Hocam acil yardımıza ihtiyacım var. 10 YIL önce eşinden ayrıldım, ayrılma sebebim beni aldatmasıydı. Ayrıldığımda 38 yaşındaydım ve ağzıma 1 damla alkol almamışken o travmayla alkolik olacak seviyeye gelecek kadar hep içtim, gerek manevi gerekse maddi çok kaybım oldu . Sonra yavaş yavaş toparladım kendimi. Kadınlara hep kin ve nefretle bakıyordum takii 4 YIL önce Bir müzikolde çalışan konsomatris biriyle tanışıncaya kadar. Onunda orada çalışması ve işi gereği bütün erkeklerle muhabbetini kaldıramadım ve işini bırakmasını istedim bıraktı. 4 YIL beraber yaşadık fakat ben bu kadını hep yargıladım sorguladım geçmişini ilişkilerini. Onu sevdiğim kadar hiç kimseyi sevmedim ben. Geçmişini ilişkilerini bilmeme rağmen hem kabullenemiyor hemde çok seviyordum. En sonunda haklı olarak çocuğunu bahane ederek terketti ve eski işine döndü.ben yine kabullenemedim bu durumu haksız olduğum halde, ve sürekli hakaret tehdit ettim. Benden nefret ettiğini ve beni artık hiç sevmediğini söyleyip bana sarfetmediği kelimeleri sarfetti yine haklı olarak. Kahroldum travma yaşadım ve denize attım kendimi. Ama kurtardılar. Önsüz yapamıyorum. Bana ne yapmam konusunda yardim ederseniz sevinirim. Bu nasıl bir hastaliktir, hergün ölüyorum ben

 24. Hocam sevgilimle buluştuğumuz zaman 2 saat oturuyoruz sohbet muhabbet 2 saati geçince sıkılıyor gidelim diyor ama başka insalarla vakit gecirirken 2 3 saati geçiyor aşırı derecede kafama takılıyor bende ne var da böyle oluyor

 25. Büşra diyor ki: Temmuz 30, 2019 at 4:43 pm

  Eşimi kayınvalidemden kıskanıyorum eşimin üzerine çok düşmesi onunla ilgilenmesi beni rahatsız ediyor eşimin dışarıya çıkmasını istemiyorum sürekli yanımda kalsın istiyorum birşey yapmasa bile çevremde bulunsun istiyorum sizce ne yapmalıyım önerinizi bekliyorum

 26. Rumuz :güldane diyor ki: Temmuz 26, 2019 at 7:27 pm

  Hocam iyi günler diliyorum sadece bir soru yönelteceğim babamı 5 yıl önce annemi de babamdan 3 yıl 8 ay arayla kaybettim annemin ve babamın tarafıma verdiği özgüven sevgi ve şefkat beni anlayabilme ve dinleyebilme özelliklerini kaybettim içimde onların kocaman bir boşluğu mevcut gerek işim ve gerekse arkadaş kardeş çevremle bu boşluğu doldurmaya çalışıyorum.bazen varlık içinde yokluk yaşıyorum ve kendimi yalnız hissettiğini yalnız kalmaktan mutlu olduğumu hissediyorum çünkü kendi kendime psikanaliz yaparak hayata yeniden dönmeye çalışıyorum ve dönüyorum da annemin ve babamın yokluğunu ancak bu şekilde hem çalışarak hemde dost ahpab arkadaş sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenerek doldurmaya çalışıyorum ama yinede o boşluk dolmuyor içimde bir bardak su var ve taşıyor o bardağı boşaltmak istiyorum beni anlayan empati kurmaya çalışan sadece arkadaşlarım var onlarla dertleşiyorum bu bardağın dolup taşmasına sebep olan unsurları ben biliyorum sizce ben bu durumu nasıl aşabilirim fikrinizi alabilirmiyim tşk ederim.

 27. Sevil diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 2:32 pm

  Bir nebze olsun beni de yanıtsız bırakmadınız yalnız hormon tedavisi derken endokrin takibindeyim hormonlarımdan bir kısmı yüksek evet bebek tedavisine devam edemiyorum malum çalışma koşulları ve imkansızlıklar teşhis öncesi de böyleydim kendimden istediğim; öz güveni olan kendiyle mutlu olmayı başarabilen başkalarının beni üzmesine müsaade etmeyen bir ben olmak istiyorum hastalığıma alışmış onunla yaşamayı öğrenmiş olmak istiyorum umarım tavsiye ettiğiniz kitaplar bana yardımcı olur ve arada sorularıma yanıt vererek beni aydınlatırsanız müteşekkir kalırım.

 28. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 12:23 pm

  Addison’s hastalığında stres mevcut sağlık durumunu aniden kötüleştirir, belirtilerin şiddetlenerek artmasına neden olur ki bu yüzden size stres tümden yasaklanmıştır. Temel olarak Addison’s hastalığı bedeninizin bazı hormonları üretmemesi ile oluşur. Böbrek üstü bezler tarafından üretilmeyen bu hormonların doğru tespit edilmesi ve uzman bir hekim tarafından size verilmesi hayati önem taşır. Hormon tedavisi görüyorsunuz değil mi? Bu tedavinize çok özen gösterin, hiç aksatmadan devam edin. Aksamalar, gecikmeler yaşamınız için bir risk oluşturur ve stresle başaçıkmayı öğrenmeniz de çok önemlidir. Bunun için stresle başaçıkma konusunda klinik psikolog desteği de almanızı tavsiye ediyorum, eğer böyle bir imkanınız yoksa stresle başaçıkma konusunda yazılmış olan kitaplardan faydalanın. Bilişsel davranışçı ekol bu konuda en etkili yöntemleri içerir. Bu yayınlara başvurabilirsiniz.

 29. Sevil diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 12:09 pm

  Küçücük sorunları çok büyük sorunlar haline getirmeyi çok iyi beceriyorum. Sırf karşımdakini kırmamak için sürekli kendim kırışıyorum strese giriyorum sonra da yaptığım şeyden emin olamıyorum yaptığım bir işi tabi bu da özgüven eksikliği en basiti kız kardeşimle limoniyiz belki onun umurunda değil ama ben kendimi parçalıyorum bu arada Addison hastasıyım. stres yasak. bunun nasıl önüne geçebilirim?

 30. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 11, 2019 at 11:02 am

  Kıskançlık sizin 1 yılı yeni doldurmuş olan evlilik ilişkinize zarar veriyor. Bu konuda yapabileceğiniz en mantıklı davranış, konunun uzmanı bir klinik psikolog ile bu konuyu bireysel olarak çalışmanızdır. Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımı bu konuda en güvenilir çözümü sunar. Ancak bu çalışmalara bir süre katılmanız gerekir. Tek seansta ya da 2-3 seansta çözüme ulaşmanız imkansızdır. Deneyimli bir klinik psikolog olarak tavsiyem psikolojik destek almanızdır. Birkaç ay süren çalışmaların sonucunda, amacınıza ulaşabilir, eşinizle daha dengeli bir ilişki kurabilirsiniz.

 31. Derya diyor ki: Temmuz 11, 2019 at 12:53 am

  Merhabalar ben eşimi deli gibi kıskanıyorum bu da beni aşırı rahatsız ediyor ve evliliğimize çok kötü bir etkisi oluyor.misal dışarı çıktık güzel bir kız gördümü ona bakıyor ve bende buna şahit oluyorum ve bu da beni çılgına çeviriyor bakmadım dese bile ben gözünün içine bakıyorum resmen ve en büyük tartışmalar başlıyor ve daha evleneli yeni bir yılı doldurmuş sayılıyoruz buna rağmen tv izlerken közü gördümü onu beğenir mi düşüncesi aklımı yitirmeme sebep oluyor resmen çöl çok rahatsız oluyorum keşke diyorum ki kıskançlık duygusu olmasa bende keşke ve hep yüzüne vuruyorum napbilirimmm ? Yardım edin biraz da olsa şu duyguyu içimden atabilsem çok rahatlıyacagımmm yardım lütfennnn

 32. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 4, 2019 at 9:24 am

  Merhaba. Gerçekler gerçeklerdir. İyi ya da kötü değildirler ancak insan yaşamında bir yön belirlerken, bir yorum yaparken gerçekler hep yol göstericidirler. Yaşamımızı gerçekler üzerine kurmaya çalışır, gerçek dışı olandan uzak dururuz. Sen “kötü gerçek” demişsin ama belki de öğrendiğin gerçek düşündüğün kadar kötü değildir. Peki ne öğrendin? Burada ismin ve tüm bilgilerin gizlidir. Öğrendiğin şeyin ne olduğunu yazabilirsen sana daha net cevap verebilirim.

 33. Deniz diyor ki: Temmuz 3, 2019 at 9:04 pm

  Merhabalar,aslında ben psikolojik destek değil de sadece hayatımla ilgili kararsızlık yaşadığım bi durum içerisindeyim ve nasıl çıkacağımı bilmiyorum.Bu konuda önerilerinizi almak için destek istedim. Şöyle ki birkaç gün önce öğrenmemem gereken kötü bir gerçeği öğrendim. Bu hayattaki tek varlığım ailem, bir babam ve 2 tane ablam. Bu gerçeği ablamla paylaşırsam eğer ailemin dağılma ihtimalinden korkuyorum. Ama ablama söylemezsem de bu kötü gerçek olmaya devam edecek ve kendi başıma nasıl çözerim bilmiyorum. Sadece bu kötü gerçeğin son bulmasını ve ailemin dağılmamasını istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

 34. Asude diyor ki: Haziran 20, 2019 at 9:57 pm

  Merhabalar. Benim sorunum aslında bu toplumun sosyolojik yapısının bir sonucu aslında. Ben kendimi bildim bileli dini baskı altında yetiştim hep kapalıyım ve hiç bir şekilde bunun aksini savunup yaşamımda bunu gösteremedim. Özgürlüğüme ve tercih hakkıma saygı konusunda ozverili birisi olarak bu benim hayatım için bir problemdi. Fakat asıl problem oluşan baskının ben de patlaması doğru yanlış ayrımı yapamadan yasak olanları yaşamaya başlamam ve kötü niyetli çok fazla insanın suistimaline uğramam neticesinde hem ruhsal hem zihinsel sağlığımi kaybettim. Hep intiharı düşünüyorum. Yaşananlarin sonuçlarını atlatamıyorum ve sağlıklı düşünemiyorum. İçimde hep intikam ve öfke duyguları var. Fakat kimseden intikam alamıyorum. Bana zarar verenlerin her şey yanına kâr kaldı. Şu an çözüm olarak ne yapmalıyım bilmiyorum ?

 35. Turan diyor ki: Haziran 12, 2019 at 4:58 pm

  Merhabalar hocam ben yaklaşık 13 sene önce okb ilaçları kullanmaya başladım devamlı olarak yaptığım ritüeller vardı Allah’a çok şükür büyük bir kısmı geçti. Ancak yaz döneminin gelmesiyle birlikte böceklere karşı olan fobim nedeniyle yeniden başlıyor bazı şeyler insanlarla olan ilişkilerim, iş hayatım vs. Dışarı çıkıp dolaşırken çayır çimenin olmadığı yerlerde dolanmaya çalışıyorum. Ağaç altlarından bile geçerken endişeye kapılıyorum böcekler vs bana temas edecek diye üstüme felan kondukları zaman kaşınmaya başlıyorum ve epey sürüyor ne yapabilirim.

 36. Serhat Damar diyor ki: Haziran 12, 2019 at 11:00 am

  Zeynep merhaba. Bu konu benim meslek yaşamım boyunca en çok karşılaştığım konular arasında yer alıyor. Eş / sevgili kıskançlığı konusunda sana yardımcı olabilirim. Bu konuyu kendi başına halledemediğini söylüyorsun. Yardım almanı tavsiye ediyorum. Benden ya da konuyu iyi bilen başka bir klinik psikolog uzmandan yardım alarak birkaç ay içerisinde sorunu çözebilirsin. Şiddetli kıskançlık birkaç aylık çalışma ile ortadan kaldırılabilir.

 37. Zeynep diyor ki: Haziran 11, 2019 at 1:57 am

  Merhaba,
  takinti derecesine gelmis hissettigim bir kiskancligim var. erkek arkadasimin -hatta yakinda evleniyoruz- isten bir kiz arkadasina isinamiyorum. kizinda ayni sekilde bir ilikisi var ve erkek arkadasi bu arkadasliktan hosnut degil. is yerlerindeki herkes birbirlerine asik olduklarini soyluyormus ve bunlari bana surekli anlatmasi beni rahatsiz ediyor. arkadasimi gizli tutmayacagim diyor, ihanet etmiycegini biliyorum, ona guveniyorum ama yine de kendimi o kizi kiskanmakran alikoyamiyorum. karnima agrilar saplaniyor ve nasil bunu yenebilicegim hakkinda bir fikrim yok. cirkin sayilmam, hatta o kiza gore oldukca guzelim ama neden kendimde bunu yenemiyorum?
  meditasyon yapiyorum, bu konuyu kendi icimde halletmek icin ama yine sonuc ayni oluyor. kizi her gorup duydugumda beynime kan sicriyor. cok caresizim

 38. Aynur diyor ki: Mayıs 5, 2019 at 1:54 am

  1 yıl 9 aydır birlikte olduğum erkek arkadaşım beni muhattap olduğum bütün erkeklerden kıskanıyor bu normal birsohbet de olsa yardım istesemde bununla ilgili kavga ettiğimizde bana ben böyleyim kabul edersen gibi cümleler kuruyor bana güvenmediğini söylüyorum sana değil çevreye güvenmiyorum diyor ikimizde farklı şehirlerde üniversite okuyoruz 1.5-2 ayda bir görüyoruz birbirimizi ben beni çok sıktığını aşırıya kaçtığını düşünüyorum bazen söylüyorum ben kıskanırım diyor onu değiştirmeye çalıştığım da beni değiştirmeye çalışma diyor ne yapacağımı bilmiyorum devam etmeli miyim yoksa böyle bir hayat çekilmez mi bilemiyorum

 39. Mehmet Akif K. diyor ki: Nisan 22, 2019 at 5:40 pm

  Hocam iyi günler. Sevdiğim kızı kayıp etme korkusu var hep. Kendi benim canımı sıktığında ağzımı açıp hiç bişey demiyorum acaba desem üzülürmü kırılırmı diye. Hep düşünüyorum ve bişe demiyorum içime atıyorum. Çok kıskanç biriyim herşeyden kıskanıyorum ama yapma giyme gitme dediğim herşeyi yapıyor yine susuyorum yine kalbim kırılıyor. Sizce bunu kendisine söylemelimiyim yüzüne karşı yoksa başka bir şekilde kalbimin kırıldığını ifademi etmeliyim

 40. Sadet diyor ki: Nisan 13, 2019 at 12:48 am

  Sürekli kendimle konusuyorum. Bazen konusdugumun farkina variyorum ve devam konusuyorum. Sürekli farkli insanlarla konusuyorum farkli dialoglar olusuyor. Bazen agliyorum. Bazen gülüyorum bazen tartisiyorum bazen anlatiyorum. Sürekli kendine ölmek isdemiyorum diyorum. Kokular yada sürekli devam eden sesler beni agresiv yapiyor. Agiz sapirtatmasini herzaman degil ama cocu zaman duyuyorum ve ailemle bile ayni masada yiyemiyorum Chips den cikan seslere dayanamiyorum. Aslinda cok güzel bir hayatim. Isim var okul da cok basariliyim von calisiyorum.basarilarim beni cok mutlu ediyor. Erkek arkadasimla da cok mutluyum. Ama sürekli onun duygularinla kendi duygularimi karisdiriyorum. Sürekli beni kimsenin sevmedigini düsünüyorum herkesin beni kandirmaya calisdiyini. Beynimdeki düsünceler durmuyor herseyi kirip dökmek kendimi yerden yere atmak geliyor. Aslinda hic bir sorunum yok ama sürekli düsünmekten kendimi böyle hissediyorum ve düsündügüm seyler önemsiz, gün boyunca yasadigim hadiseler basarilar bazen mutluluktan bile bu depresiv duruma düsebiliyorum. Kendini benim gibi hisseden kimse yokmu ?

 41. Akın diyor ki: Nisan 7, 2019 at 9:24 pm

  Söylemek istediklerimi kafamda toparlamaya çalışıyorum fakat ifade edemeyecegimden korktugumdan kagıda yazarak anlatmak istiyorum.bazen öyle doluyorum ki karşımdakini paramparça edesim geliyor fakat sabrediyorum ama ilerde çok fena patlamaktan korkuyorum hep mutsuzum içimden hiç birşey yapmak gelmiyor evden dışarı çıkmak istemiyorum kafamda alakasız seyler dolasıyor konuşmak istemiyorum cevap vermek istemiyorum ses istemiyorum gürültü istemiyorum insanlardan uzakta tek başıma yada ailemle yasamak sessiz biryerde yasamak istiyorum bir tartışma anında güzel sakin konusmalıyım derken birden agresifleşiyorum

 42. Serhat Damar diyor ki: Nisan 2, 2019 at 1:48 pm

  Nietzsche çok haklısın. Monotonlaşmış ve tükenmişlik içinde süregiden yaşam bir süre sonra bir alışkanlık olmanın da ötesinde kimliğe, kişiliğe dönüşüyor. Bu durum size ne heissettiriyor, ne düşündürüyor?

 43. Nietzche diyor ki: Nisan 2, 2019 at 10:54 am

  Okuduğum anladığım gözlemlediğim kadarıyla ben tükenmişlik sendromunu ağır yaşıyorum. 4 senedir arkadaşlarımdan uzaklaştım görüşmüyorum evden işe işten eve kendime çok az vakit ayırıyorum. Her güne başlayıp bitirmek zor geliyor hiçbir aktivite zevk vermiyor. Bu durum tamamen sosyal kimliğim oldu, senede bir kaç ay dışında normalleşti.

 44. Ayşe diyor ki: Ocak 20, 2019 at 10:30 pm

  Hayırlı geceler hocam ben kpss ye çalışan bir öğretmen adayıyım başımdan çok kötü olaylar geçti kendimi toparlayamıyorum uçurumun kenarında hayata tutunmuş bir kızım düşmek değil hayata tutunmak istiyorum ama çok yalnızım destekçim yok psikoloğa gitme imkanım yok her gün dertlerimi düşünüp ağlıyorum hayata tutunacak sebep arıyorum beni uçurumun kenarından uzaklaştıracak bir ele ihtiyacım var lütfen bana biraz zaman ayırıp yolumu şaşırtmamam düşmemem için yardımcı olunuz

 45. Melek diyor ki: Aralık 15, 2018 at 2:26 am

  Merabalad bn 16 yasindayim ve cok sessiz ve icine kapanik bir kizim insanlarla iletim kuramiyorrum biri birsey sordugu zaman ne cevap verecegimi bilemiyorum heyecendan kekeliyorrum ve hic arkadas edinemiyorum cok yanlizim bu yuzen destek almak istiyorum

 46. Melek diyor ki: Aralık 15, 2018 at 2:21 am

  Iyi gunler ben 16 yasindayim cok sessiz ve icine kapanik bir kizim bu yuzden de hic arkadasim olmuyorum kimseyle iletisim kuramiyorum bir kisi soru sorunca bile heyecanlanip cewap veremiyorum kekeliyorum ve cevremde hic insan yok bu yuzden kendimi cok yanliz hissediyorum ve pskolojik olarak cok kotu bir haledeyim ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

 47. Esra Nur diyor ki: Aralık 11, 2018 at 10:24 am

  Eşimi aşırı kıskanıyorum hocam bu konuda online psikolog hizmetinden yararlanabilir miyim, bu sorunumu çözebilir miyim? Cevap verebilirseniz çok sevinirim Serhat hocam.

 48. Merhaba hocam ben uzun zamandan beri okulda dışlamıyorum kucukken sesim ince olduğu için hep dalga geçerlerdi bazı istismarlara uğradım sonra istemsizce erkeklerden hoşlanmaya basladim bi durum liseye gelince daha karışık bir hal aldı yurtta kalıyorum ve hocalarla fazla takınamaya çalışıyorum fakat onlari fazla kıskanıyorum ilgi fazla istiyorum neden böyle duygular hissettiğimi bilmiyorum yardımda bulunun lütfen

 49. Müge diyor ki: Kasım 26, 2018 at 8:20 pm

  Yardım almak istiyorum depresyondayım

 50. Müge diyor ki: Kasım 26, 2018 at 8:14 pm

  Erkek arkadaşımla sorunlarımız var ve kendimi depresyonda hissediyorum yardım almak istiyorum

 51. Rabia diyor ki: Kasım 26, 2018 at 3:10 pm

  Ailemden biri çocukken göğsüme dokunurdu bu tacize girer mi aklımdan çıkmıyor ne yapmalıyım?

 52. Rabia diyor ki: Kasım 25, 2018 at 11:09 pm

  Merhaba iyi günler,öğrenciyim lütfen yardım edin…

 53. Enderidea diyor ki: Kasım 22, 2018 at 1:53 pm

  Merhaba. Benim acilen bu sorunuma çözüm bulmam lazım. Sorunum şu ki: Kendimi sürekli değişiyor olarak görüyorum. Tuhaf geldi değil mi? Ama gelmesin. Bazen çok yakışıklı, bazen aşırı çirkin olduğumu, bazen ise normal olarak görüyorum. Eskiden daha kötüydüm çünkü insanlar tarafından sürekli izlendiğimi, onların arkamdan konuştuklarını düşünüyordum. Tabi ilaçlar etkisini göstermeden önceydi. Bana inanamıyor olabilirsiniz ama inanmak zorundasınız.
  Not: Bu benim ‘Hikikomori’ olmama sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.