Online Psikolog Desteği
30 Eki 2017

Online Psikolog Desteği

Online psikolog desteği almak ister misiniz? Skype psikolog ile internet üzerinden yardım almaya olanak sağlayan bir program ve sağlıklı, kesintisiz iletişimi destekliyor.

Böyle bir çalışmadan 15-20 sene önce söz edilse, o zamanki uzmanlar “Yok artık” diyebilir, belki de internetten insanlara yardım verme düşüncesinin saçma olduğunu düşünürlerdi. Onların saçma buldukları o düşünce günümüzde gerçek oldu. Hem de yaygın olarak kabul gören bir uygulama halini aldı.

 

Online Psikolog Hep Yanınızdadır

Merkezimize gelerek yardım alan danışanlarımız önceden bir hazırlık yaparlar, bir yol kat ederek gelirler. Gelmek ve gitmek hareket etmektir, güzel bir yanı vardır ancak bu durumda daha fazla zamana ihtiyaç duyulur. Online psikolog desteğinde ise, evde ya da iş yerinde bulunduğunuz, aynı zamanda da müsait olduğunuz bir 50 dakikada yardım alabilirsiniz. Yolda zaman geçirmek zorunda kalmadan her an istediğiniz zaman psikolog yardımı alabilmek merkeze gelerek yardım almaktan daha avantajlıdır.

Terapi Merkezine Gitmek Zorunda Değilsiniz

Online psikolog seansınız başladığında siz evinizin sıcaklığını ve konforunu hissederek karşınızdaki uzmanla sohbet ederek yardım almak istediğiniz konuları paylaşabilecek, size özel olarak oluşturulan program doğrultusunda online çalışmalara düzenli aralıklarla katılabileceksiniz. Kendi evinizde, güvenli ve konforlu mekanınızda yardım almaktan keyif alacaksınız.

Online Psikolog Bilgi ve Deneyim Sahibi Olmalı

Online psikolog desteği almayı düşünenlere bir tavsiyem var: deneyimli bir klinik psikolog yardımı alın. Her konunun bir uzmanı olduğu gibi, bu konunun uzmanları da klinik psikologlardır ve online psikoterapi uygulayan çok sayıda klinik psikoloğa ulaşabilirsiniz. Bunun için internette küçük bir Google araması yapmanız yeterlidir.

Konunun uzmanı olmayanlarla vakit kaybetmek yerine gerçek bir uzmanla çalışmanız en mantıklısıdır. Gerçek bir uzmanı aldığı eğitimden (Eğitim aldığı üniversite, yaptığı uzmanlık) tanıyabilirsiniz. Bu alanda psikoloji eğitimi almadan bu işi yapanların da bulunduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım. Bu yüzden, mümkünse yardım alacağınız uzmanın diplomasını görmeniz de mantıklıdır.

İnternetten Psikolojik Destek Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Doğru uygulandığında yararlı olan bu yöntemin geçekten işe yaradığı, bir sorunu ya da sorunun önemli bir kısmını ortadan kaldırdığı zaman görülür. İnternet üzerinden çalışmalarımızın tümü, Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüne bağlı kalınarak gerçekleştirilmektedir. Bilişsel Davranışçı Terapi, günümüzde kabul edilmiş, yararlı olduğu çok sayıda bilimsel araştırmanın sonuçlarıyla kanıtlanmış bir yöntemdir.

Yolları, yöntem ve teknikleri net, açık ve somuttur. Genel anlamda ifade edersek, Bilişsel Davranışçı Terapi işlevsel olmayan düşüncelerinizi, davranışlarınızı ve duygularınızı tanımanıza ve bunların üstesinden gelmenize yardım eder. Online psikolog seansları Bilişsel Davranışçı Terapi temeline bağı kalınarak gerçekleştirildiğinden, her seans yapılandırılmış bir görüşme şeklinde yapılır.

İnternet üzerinden yapılan çalışmalar, yüz yüze çalışmaya göre ekonomik açıdan daha avantajlıdır.

Gizlilik ilkesi kesin olarak geçerlidir. Online psikolog seanslarında danışanlarımız tarafından paylaşılan tüm bilgiler gizli tutulur, sır olarak saklanır ve bu mesleki ilkemiz titizlikle uygulanır.

Her iki yöntem de, doğru uygulandığında yararlı olmaktadır. Durum tam da böyle olduğu için size önerimiz, ister yüzyüze psikolog desteği alın, ister online psikolog desteği alın, bu desteği kimden aldığınıza dikkat edin. Bunun için de, yardım alacağınız kişi “Psikoloji bölümü mezunu mu?” , “Klinik Psikoloji alanında uzmanlığı var mı?” gibi sorulara cevap bulmanızı öneririz.

Online Psikolog Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Online psikolog seans ücretleri yeni mezun psikologlar ve psikolojik danışmanlar tarafından 90TL olarak belirleniyor. Deneyimli Klinik Psikolog meslektaşlarımız ise 200TL civarında ücret talep ediyorlar. Bu ücretlerin neye göre belirlendiği sorusuna ise şu şekilde cevap verebilirim:

Online psikolog ücretleri de aynen yüzyüze terapi ücretleri gibi, hizmeti veren uzmanın bilgi, donanım, akademik geçmişi, uzmanlığı gibi temel kriterlere bağlı olarak belirleniyor. Alanda görev yapan psikologların ortaklaşa aldıkları bir karar yok, dolayısıyla “Online psikolog ücreti şu olsun” denilerek belirlenmiş bir fiyat da yok.

Benden online seans almak istiyorsanız aşağıda belirtmiş olduğum noktalara dikkat etmenizin benim için önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.

Online Psikolog Ücretleri Hakkında Hatırlatma

Önemli Nokta 1 Online seans ücreti seans saatinden önce havale edilmelidir.

Önemli Nokta 2 Sizinle beraber kararlaştırdığımız görüşme saatine özen göstermenizin benim için çok önemli olduğunu bilmenizi isterim. Seans saatlerine ben özen gösteriyorum. Kararlaştırdığımız saatte, tam saatinde bilgisayarımın başında oluyorum. Aynı özeni sizden de bekliyorum.

Online Psikolog Desteği Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Doğrudan iletişim telefonu olan 0532 322 1770 ‘i arayarak iletişime geçebilirsiniz. Her seans 50 dakika sürer. Seans ücreti hakkında iletişim telefonundan bilgi alabilirsiniz.

Seans ücreti hesaba ulaştığında, mümkün olan en kısa sürede ve en uygun zamanda online seans randevusu oluşturulacaktır.

Seanslar genellikle haftada 1 kez yapılır. İlerleyen haftalarda problemin şiddetinin düşmesine bağlı olarak 2 haftada 1 seans yapılır. Daha sonrasında ise ayda 1 seans gerçekleştirilerek çalışmalar tamamlanır.

Online çalışmalarımızda sizlerle kararlaştırdığımız programa uyarak, seanslarımıza tam zamanında girerek çalışmalarımızın aynen istediğimiz gibi olumlu sonuçlar vermesine yardımcı olabiliriz.

online psikolog - online psikolog desteği - internetten psikolojik tedavi - psikolog online

Online Psikolog Serhat Damar

Online Psikolog Serhat Damar, 2002 yılından günümüze alanda aktif olarak çalışmakta olan bir Klinik Psikolog dur. Psikolojik sorunlar, travmatik çocukluk yaşantıları, olumsuz duygular, kaygı / anksiyete ve kişilik konuları ve burada yer vermediğimiz birçok sorun konusunda deneyimli bir uzmandır. Kendisi ile iletişime geçerek yardım almak istediğiniz konuda bilgi alabilirsiniz. Online psikolog hizmeti tüm dünyadaki Türkçe konuşan danışanlarımıza verilmektedir. Yardıma ihtiyaç duyduğunuzda güvenilir bir uzman klinik psikolog dan destek almak için iletişim telefonumuzu arayınız. Size yardımcı olmak görevimizdir. Online psikolojik destek aynen yüzyüze psikolog yardımı gibi, gönüllülük ve güven esasına dayalıdır ve teorik, bilimsel bir temele dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Gündelik sohbet ya da dertleşme değildir.


Son Bölüm:

Online Psikolog Desteği Hakkında Sizlerden Gelen Sorular

Online seanslarda karşılaştığınız psikolog davranışları hakkında sitemize gönderdiğiniz yorumlara ve bunlara yine sitemiz üzerinden verilen cevaplara burada yer veriyoruz.

Psikolog Online Seans Saatlerine Uymuyor

Soru 1 :

Merhaba. Bir süredir depresyon tedavisi görüyorum ve bundan yaklaşık 1 ay önce internetten araştırma yaparak online terapi almaya karar verdim. Online terapi benim açımdan önemliydi çünkü bulunduğum yerde ne bir terapist ne de bir psikolog yok. İlaç tedavimin yanında psikologla görüşmemi tavsiye eden doktorumu dinledim ve bir psikologla çalışmaya başladım. Benim açımdan son derece olumsuz bir deneyim olduğunu belirtmek isterim. Olumsuz bir deneyim olması online terapistimin keyfi uygulamalarıydı. Kararlaştırdığımız seans saatlerine 1 kez bile uymadı. Her defasında en az yarım saat geç başlıyorduk, telafi etmek istemesi yüzünden de seanslarım bazen 2 saate kadar uzuyordu. Bu sebepten benim programım da alt üst oluyordu. Kendisine bu durumun beni rahatsız ettiğinden bahsetmeye çalıştığımda bana aynen şöyle söyledi: “Tek seans ücreti alıyorum ama sana 2 seans veriyorum daha ne istiyorsun ki?”. Aramızda bir normal bir iletişim olduğundan bile şüphe ettiğim psikoloğumla 4 seans yaptıktan sonra bırakmaya karar verdim. Online psikolojik danışmanlık denince benim zihnimde kuralsız, kuralsızlık nedeniyle de faydasız, psikoloğun keyfine göre yön verdiği bir danışmanlık canlanıyor. Benim başvurduğum psikolog randevu saatinin çok önemli olmadığını söylemişti. “Önemli olan sonuçtur. Sen sonuçla ilgilenmiyor, detaylara takılıyorsun” demişti. Sizce randevu saati önemsiz bir detay mıdır? Ben detaylara mı takıldım? Cevaplarsanız sevinirim.

Cevap :

Sizi anlıyorum. Yaşadığınız deneyim gerçekten olumsuz bir örnek olarak verilebilecek türden. Ben sizin randevu saatine uyulması konusundaki hassasiyetinizin gereksiz bir ayrıntıya takılmak olduğunu düşünmüyorum. Uyulması gereken önemli bir kurala psikoloğunuz uymamış, siz de bu durumdan duyduğunuz rahatsızlığı ifade etmişsiniz. Bence doğru olanı yapmışsınız. Bunu yapmak da hakkınız, seanslarınızın kararlaştırılmış olan saatte başlamasını istemek de hakkınız. Yapılan 4 seansın tümünde gecikme olması normal bir durum değil. Bizler çalışmalarımızda gecikme olmasını istemeyiz. Danışanlarımız seanslarına geciktiğinde programımız aksar ve sonraki seanslardaki danışanlarımızın da bu aksamadan zarar görmemesi için önlemler alırız. Bir psikoloğun zamana, randevu saatine uymaması ciddi bir kural ihlalidir. Sonuç önemlidir ancak bizi sonuca götüren önemli bir detayın atlanarak görmezden gelinmesi sonuca ulaşmayı imkansız hale getirir. Haklısınız.

Online Psikolog Seansta TV Seyreder Gibi Dinliyor

Soru 2 :

Hocam merhaba. Ben yurtdışında, İsviçre’de yaşıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir psikolog arayışım oldu. Eşimle aramızdaki sıkıntılar nedeniyle kendim bireysel yardım almak istedim ve internetten görüşebileceğim bir psikolog buldum. Özgeçmişini inceledim ve bana uygun geldi. Kendisiyle görüşmelerimizde dikkatimi çeken bir şey oldu ve bunu sizinle paylaşmak istedim. Ben karşımdaki insanın beni dinleyip dinlemediğini anlayabilecek kapasitede olduğumu düşünüyorum. Kendisi beni dinliyor gibi yapıyor ama dinlemiyor. Hani eşinizle sohbet ediyor gibi yaparsınız ama gözünüz o esnada televizyondadır. Onun dediklerini işitirsiniz ve ona cevap verirsiniz. Ama aklınız TV de olaraktan yaparsınız. Ben öyle hissediyorum çünkü verdiği cevaplar beni hiç tatmin etmiyor. Öylesine konuşuyor gibime geliyor. Sizce ben mi önyargılıyım, yoksa psikoloğum mu hatalı?

Cevap :

Anlattıklarınızdan benim anladığım kadarıyla aranızda sizin anlaşıldığınızı hissettiren bir ilişki yok. Bu ilişkinin kurulmasında sorumluluğun önemli kısmı psikoloğunuza aittir. Sizi dinlemiyor gibi görünmesi, sorularınıza tatmin edici yanıtlar vermediğini hissetmeniz, onunla çalışmalarınızın çok verimli geçmediğini gösteriyor. Sizin mesajınızda belirtmiş olduğunuz ihtimallerin ikisi de mantıklı. Durumu daha iyi anlamak için psikoloğunuza bundan bahsetmenizi öneririm. Size vereceği yanıt önemli. Vereceği yanıt sizin soru işaretlerinizi giderirse, bir yanlış anlaşılma olduğunu anlamış oluruz. Bu sorunuza da tatmin edici bir cevap vermediğini düşünürseniz psikoloğunuzu değiştirmenizi öneririm. Sonuçta online psikoloğunuzu seçme hakkına sahipsiniz.

Klinik Psikolog Serhat Damar

İstanbul’da yüz yüze psikolog desteği hakkında bilgi ve randevu almak için tıklayınız: Psikolog İstanbul


Serhat Damar

Klinik Psikolog Serhat Damar, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. 17 yıldan uzun süredir yetişkin danışanlarıyla bireysel ve çift çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar

 1. Hocam sevgilimle buluştuğumuz zaman 2 saat oturuyoruz sohbet muhabbet 2 saati geçince sıkılıyor gidelim diyor ama başka insalarla vakit gecirirken 2 3 saati geçiyor aşırı derecede kafama takılıyor bende ne var da böyle oluyor

 2. Büşra diyor ki: Temmuz 30, 2019 at 4:43 pm

  Eşimi kayınvalidemden kıskanıyorum eşimin üzerine çok düşmesi onunla ilgilenmesi beni rahatsız ediyor eşimin dışarıya çıkmasını istemiyorum sürekli yanımda kalsın istiyorum birşey yapmasa bile çevremde bulunsun istiyorum sizce ne yapmalıyım önerinizi bekliyorum

 3. Rumuz :güldane diyor ki: Temmuz 26, 2019 at 7:27 pm

  Hocam iyi günler diliyorum sadece bir soru yönelteceğim babamı 5 yıl önce annemi de babamdan 3 yıl 8 ay arayla kaybettim annemin ve babamın tarafıma verdiği özgüven sevgi ve şefkat beni anlayabilme ve dinleyebilme özelliklerini kaybettim içimde onların kocaman bir boşluğu mevcut gerek işim ve gerekse arkadaş kardeş çevremle bu boşluğu doldurmaya çalışıyorum.bazen varlık içinde yokluk yaşıyorum ve kendimi yalnız hissettiğini yalnız kalmaktan mutlu olduğumu hissediyorum çünkü kendi kendime psikanaliz yaparak hayata yeniden dönmeye çalışıyorum ve dönüyorum da annemin ve babamın yokluğunu ancak bu şekilde hem çalışarak hemde dost ahpab arkadaş sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenerek doldurmaya çalışıyorum ama yinede o boşluk dolmuyor içimde bir bardak su var ve taşıyor o bardağı boşaltmak istiyorum beni anlayan empati kurmaya çalışan sadece arkadaşlarım var onlarla dertleşiyorum bu bardağın dolup taşmasına sebep olan unsurları ben biliyorum sizce ben bu durumu nasıl aşabilirim fikrinizi alabilirmiyim tşk ederim.

 4. Sevil diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 2:32 pm

  Bir nebze olsun beni de yanıtsız bırakmadınız yalnız hormon tedavisi derken endokrin takibindeyim hormonlarımdan bir kısmı yüksek evet bebek tedavisine devam edemiyorum malum çalışma koşulları ve imkansızlıklar teşhis öncesi de böyleydim kendimden istediğim; öz güveni olan kendiyle mutlu olmayı başarabilen başkalarının beni üzmesine müsaade etmeyen bir ben olmak istiyorum hastalığıma alışmış onunla yaşamayı öğrenmiş olmak istiyorum umarım tavsiye ettiğiniz kitaplar bana yardımcı olur ve arada sorularıma yanıt vererek beni aydınlatırsanız müteşekkir kalırım.

 5. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 12:23 pm

  Addison’s hastalığında stres mevcut sağlık durumunu aniden kötüleştirir, belirtilerin şiddetlenerek artmasına neden olur ki bu yüzden size stres tümden yasaklanmıştır. Temel olarak Addison’s hastalığı bedeninizin bazı hormonları üretmemesi ile oluşur. Böbrek üstü bezler tarafından üretilmeyen bu hormonların doğru tespit edilmesi ve uzman bir hekim tarafından size verilmesi hayati önem taşır. Hormon tedavisi görüyorsunuz değil mi? Bu tedavinize çok özen gösterin, hiç aksatmadan devam edin. Aksamalar, gecikmeler yaşamınız için bir risk oluşturur ve stresle başaçıkmayı öğrenmeniz de çok önemlidir. Bunun için stresle başaçıkma konusunda klinik psikolog desteği de almanızı tavsiye ediyorum, eğer böyle bir imkanınız yoksa stresle başaçıkma konusunda yazılmış olan kitaplardan faydalanın. Bilişsel davranışçı ekol bu konuda en etkili yöntemleri içerir. Bu yayınlara başvurabilirsiniz.

 6. Sevil diyor ki: Temmuz 17, 2019 at 12:09 pm

  Küçücük sorunları çok büyük sorunlar haline getirmeyi çok iyi beceriyorum. Sırf karşımdakini kırmamak için sürekli kendim kırışıyorum strese giriyorum sonra da yaptığım şeyden emin olamıyorum yaptığım bir işi tabi bu da özgüven eksikliği en basiti kız kardeşimle limoniyiz belki onun umurunda değil ama ben kendimi parçalıyorum bu arada Addison hastasıyım. stres yasak. bunun nasıl önüne geçebilirim?

 7. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 11, 2019 at 11:02 am

  Kıskançlık sizin 1 yılı yeni doldurmuş olan evlilik ilişkinize zarar veriyor. Bu konuda yapabileceğiniz en mantıklı davranış, konunun uzmanı bir klinik psikolog ile bu konuyu bireysel olarak çalışmanızdır. Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımı bu konuda en güvenilir çözümü sunar. Ancak bu çalışmalara bir süre katılmanız gerekir. Tek seansta ya da 2-3 seansta çözüme ulaşmanız imkansızdır. Deneyimli bir klinik psikolog olarak tavsiyem psikolojik destek almanızdır. Birkaç ay süren çalışmaların sonucunda, amacınıza ulaşabilir, eşinizle daha dengeli bir ilişki kurabilirsiniz.

 8. Derya diyor ki: Temmuz 11, 2019 at 12:53 am

  Merhabalar ben eşimi deli gibi kıskanıyorum bu da beni aşırı rahatsız ediyor ve evliliğimize çok kötü bir etkisi oluyor.misal dışarı çıktık güzel bir kız gördümü ona bakıyor ve bende buna şahit oluyorum ve bu da beni çılgına çeviriyor bakmadım dese bile ben gözünün içine bakıyorum resmen ve en büyük tartışmalar başlıyor ve daha evleneli yeni bir yılı doldurmuş sayılıyoruz buna rağmen tv izlerken közü gördümü onu beğenir mi düşüncesi aklımı yitirmeme sebep oluyor resmen çöl çok rahatsız oluyorum keşke diyorum ki kıskançlık duygusu olmasa bende keşke ve hep yüzüne vuruyorum napbilirimmm ? Yardım edin biraz da olsa şu duyguyu içimden atabilsem çok rahatlıyacagımmm yardım lütfennnn

 9. Serhat Damar diyor ki: Temmuz 4, 2019 at 9:24 am

  Merhaba. Gerçekler gerçeklerdir. İyi ya da kötü değildirler ancak insan yaşamında bir yön belirlerken, bir yorum yaparken gerçekler hep yol göstericidirler. Yaşamımızı gerçekler üzerine kurmaya çalışır, gerçek dışı olandan uzak dururuz. Sen “kötü gerçek” demişsin ama belki de öğrendiğin gerçek düşündüğün kadar kötü değildir. Peki ne öğrendin? Burada ismin ve tüm bilgilerin gizlidir. Öğrendiğin şeyin ne olduğunu yazabilirsen sana daha net cevap verebilirim.

 10. Deniz diyor ki: Temmuz 3, 2019 at 9:04 pm

  Merhabalar,aslında ben psikolojik destek değil de sadece hayatımla ilgili kararsızlık yaşadığım bi durum içerisindeyim ve nasıl çıkacağımı bilmiyorum.Bu konuda önerilerinizi almak için destek istedim. Şöyle ki birkaç gün önce öğrenmemem gereken kötü bir gerçeği öğrendim. Bu hayattaki tek varlığım ailem, bir babam ve 2 tane ablam. Bu gerçeği ablamla paylaşırsam eğer ailemin dağılma ihtimalinden korkuyorum. Ama ablama söylemezsem de bu kötü gerçek olmaya devam edecek ve kendi başıma nasıl çözerim bilmiyorum. Sadece bu kötü gerçeğin son bulmasını ve ailemin dağılmamasını istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

 11. Asude diyor ki: Haziran 20, 2019 at 9:57 pm

  Merhabalar. Benim sorunum aslında bu toplumun sosyolojik yapısının bir sonucu aslında. Ben kendimi bildim bileli dini baskı altında yetiştim hep kapalıyım ve hiç bir şekilde bunun aksini savunup yaşamımda bunu gösteremedim. Özgürlüğüme ve tercih hakkıma saygı konusunda ozverili birisi olarak bu benim hayatım için bir problemdi. Fakat asıl problem oluşan baskının ben de patlaması doğru yanlış ayrımı yapamadan yasak olanları yaşamaya başlamam ve kötü niyetli çok fazla insanın suistimaline uğramam neticesinde hem ruhsal hem zihinsel sağlığımi kaybettim. Hep intiharı düşünüyorum. Yaşananlarin sonuçlarını atlatamıyorum ve sağlıklı düşünemiyorum. İçimde hep intikam ve öfke duyguları var. Fakat kimseden intikam alamıyorum. Bana zarar verenlerin her şey yanına kâr kaldı. Şu an çözüm olarak ne yapmalıyım bilmiyorum ?

 12. Turan diyor ki: Haziran 12, 2019 at 4:58 pm

  Merhabalar hocam ben yaklaşık 13 sene önce okb ilaçları kullanmaya başladım devamlı olarak yaptığım ritüeller vardı Allah’a çok şükür büyük bir kısmı geçti. Ancak yaz döneminin gelmesiyle birlikte böceklere karşı olan fobim nedeniyle yeniden başlıyor bazı şeyler insanlarla olan ilişkilerim, iş hayatım vs. Dışarı çıkıp dolaşırken çayır çimenin olmadığı yerlerde dolanmaya çalışıyorum. Ağaç altlarından bile geçerken endişeye kapılıyorum böcekler vs bana temas edecek diye üstüme felan kondukları zaman kaşınmaya başlıyorum ve epey sürüyor ne yapabilirim.

 13. Serhat Damar diyor ki: Haziran 12, 2019 at 11:00 am

  Zeynep merhaba. Bu konu benim meslek yaşamım boyunca en çok karşılaştığım konular arasında yer alıyor. Eş / sevgili kıskançlığı konusunda sana yardımcı olabilirim. Bu konuyu kendi başına halledemediğini söylüyorsun. Yardım almanı tavsiye ediyorum. Benden ya da konuyu iyi bilen başka bir klinik psikolog uzmandan yardım alarak birkaç ay içerisinde sorunu çözebilirsin. Şiddetli kıskançlık birkaç aylık çalışma ile ortadan kaldırılabilir.

 14. Zeynep diyor ki: Haziran 11, 2019 at 1:57 am

  Merhaba,
  takinti derecesine gelmis hissettigim bir kiskancligim var. erkek arkadasimin -hatta yakinda evleniyoruz- isten bir kiz arkadasina isinamiyorum. kizinda ayni sekilde bir ilikisi var ve erkek arkadasi bu arkadasliktan hosnut degil. is yerlerindeki herkes birbirlerine asik olduklarini soyluyormus ve bunlari bana surekli anlatmasi beni rahatsiz ediyor. arkadasimi gizli tutmayacagim diyor, ihanet etmiycegini biliyorum, ona guveniyorum ama yine de kendimi o kizi kiskanmakran alikoyamiyorum. karnima agrilar saplaniyor ve nasil bunu yenebilicegim hakkinda bir fikrim yok. cirkin sayilmam, hatta o kiza gore oldukca guzelim ama neden kendimde bunu yenemiyorum?
  meditasyon yapiyorum, bu konuyu kendi icimde halletmek icin ama yine sonuc ayni oluyor. kizi her gorup duydugumda beynime kan sicriyor. cok caresizim

 15. Aynur diyor ki: Mayıs 5, 2019 at 1:54 am

  1 yıl 9 aydır birlikte olduğum erkek arkadaşım beni muhattap olduğum bütün erkeklerden kıskanıyor bu normal birsohbet de olsa yardım istesemde bununla ilgili kavga ettiğimizde bana ben böyleyim kabul edersen gibi cümleler kuruyor bana güvenmediğini söylüyorum sana değil çevreye güvenmiyorum diyor ikimizde farklı şehirlerde üniversite okuyoruz 1.5-2 ayda bir görüyoruz birbirimizi ben beni çok sıktığını aşırıya kaçtığını düşünüyorum bazen söylüyorum ben kıskanırım diyor onu değiştirmeye çalıştığım da beni değiştirmeye çalışma diyor ne yapacağımı bilmiyorum devam etmeli miyim yoksa böyle bir hayat çekilmez mi bilemiyorum

 16. Mehmet Akif K. diyor ki: Nisan 22, 2019 at 5:40 pm

  Hocam iyi günler. Sevdiğim kızı kayıp etme korkusu var hep. Kendi benim canımı sıktığında ağzımı açıp hiç bişey demiyorum acaba desem üzülürmü kırılırmı diye. Hep düşünüyorum ve bişe demiyorum içime atıyorum. Çok kıskanç biriyim herşeyden kıskanıyorum ama yapma giyme gitme dediğim herşeyi yapıyor yine susuyorum yine kalbim kırılıyor. Sizce bunu kendisine söylemelimiyim yüzüne karşı yoksa başka bir şekilde kalbimin kırıldığını ifademi etmeliyim

 17. Sadet diyor ki: Nisan 13, 2019 at 12:48 am

  Sürekli kendimle konusuyorum. Bazen konusdugumun farkina variyorum ve devam konusuyorum. Sürekli farkli insanlarla konusuyorum farkli dialoglar olusuyor. Bazen agliyorum. Bazen gülüyorum bazen tartisiyorum bazen anlatiyorum. Sürekli kendine ölmek isdemiyorum diyorum. Kokular yada sürekli devam eden sesler beni agresiv yapiyor. Agiz sapirtatmasini herzaman degil ama cocu zaman duyuyorum ve ailemle bile ayni masada yiyemiyorum Chips den cikan seslere dayanamiyorum. Aslinda cok güzel bir hayatim. Isim var okul da cok basariliyim von calisiyorum.basarilarim beni cok mutlu ediyor. Erkek arkadasimla da cok mutluyum. Ama sürekli onun duygularinla kendi duygularimi karisdiriyorum. Sürekli beni kimsenin sevmedigini düsünüyorum herkesin beni kandirmaya calisdiyini. Beynimdeki düsünceler durmuyor herseyi kirip dökmek kendimi yerden yere atmak geliyor. Aslinda hic bir sorunum yok ama sürekli düsünmekten kendimi böyle hissediyorum ve düsündügüm seyler önemsiz, gün boyunca yasadigim hadiseler basarilar bazen mutluluktan bile bu depresiv duruma düsebiliyorum. Kendini benim gibi hisseden kimse yokmu ?

 18. Akın diyor ki: Nisan 7, 2019 at 9:24 pm

  Söylemek istediklerimi kafamda toparlamaya çalışıyorum fakat ifade edemeyecegimden korktugumdan kagıda yazarak anlatmak istiyorum.bazen öyle doluyorum ki karşımdakini paramparça edesim geliyor fakat sabrediyorum ama ilerde çok fena patlamaktan korkuyorum hep mutsuzum içimden hiç birşey yapmak gelmiyor evden dışarı çıkmak istemiyorum kafamda alakasız seyler dolasıyor konuşmak istemiyorum cevap vermek istemiyorum ses istemiyorum gürültü istemiyorum insanlardan uzakta tek başıma yada ailemle yasamak sessiz biryerde yasamak istiyorum bir tartışma anında güzel sakin konusmalıyım derken birden agresifleşiyorum

 19. Serhat Damar diyor ki: Nisan 2, 2019 at 1:48 pm

  Nietzsche çok haklısın. Monotonlaşmış ve tükenmişlik içinde süregiden yaşam bir süre sonra bir alışkanlık olmanın da ötesinde kimliğe, kişiliğe dönüşüyor. Bu durum size ne heissettiriyor, ne düşündürüyor?

 20. Nietzche diyor ki: Nisan 2, 2019 at 10:54 am

  Okuduğum anladığım gözlemlediğim kadarıyla ben tükenmişlik sendromunu ağır yaşıyorum. 4 senedir arkadaşlarımdan uzaklaştım görüşmüyorum evden işe işten eve kendime çok az vakit ayırıyorum. Her güne başlayıp bitirmek zor geliyor hiçbir aktivite zevk vermiyor. Bu durum tamamen sosyal kimliğim oldu, senede bir kaç ay dışında normalleşti.

 21. Ayşe diyor ki: Ocak 20, 2019 at 10:30 pm

  Hayırlı geceler hocam ben kpss ye çalışan bir öğretmen adayıyım başımdan çok kötü olaylar geçti kendimi toparlayamıyorum uçurumun kenarında hayata tutunmuş bir kızım düşmek değil hayata tutunmak istiyorum ama çok yalnızım destekçim yok psikoloğa gitme imkanım yok her gün dertlerimi düşünüp ağlıyorum hayata tutunacak sebep arıyorum beni uçurumun kenarından uzaklaştıracak bir ele ihtiyacım var lütfen bana biraz zaman ayırıp yolumu şaşırtmamam düşmemem için yardımcı olunuz

 22. Melek diyor ki: Aralık 15, 2018 at 2:26 am

  Merabalad bn 16 yasindayim ve cok sessiz ve icine kapanik bir kizim insanlarla iletim kuramiyorrum biri birsey sordugu zaman ne cevap verecegimi bilemiyorum heyecendan kekeliyorrum ve hic arkadas edinemiyorum cok yanlizim bu yuzen destek almak istiyorum

 23. Melek diyor ki: Aralık 15, 2018 at 2:21 am

  Iyi gunler ben 16 yasindayim cok sessiz ve icine kapanik bir kizim bu yuzden de hic arkadasim olmuyorum kimseyle iletisim kuramiyorum bir kisi soru sorunca bile heyecanlanip cewap veremiyorum kekeliyorum ve cevremde hic insan yok bu yuzden kendimi cok yanliz hissediyorum ve pskolojik olarak cok kotu bir haledeyim ne yapmam gerektigini bilmiyorum.

 24. Esra Nur diyor ki: Aralık 11, 2018 at 10:24 am

  Eşimi aşırı kıskanıyorum hocam bu konuda online psikolog hizmetinden yararlanabilir miyim, bu sorunumu çözebilir miyim? Cevap verebilirseniz çok sevinirim Serhat hocam.

 25. Merhaba hocam ben uzun zamandan beri okulda dışlamıyorum kucukken sesim ince olduğu için hep dalga geçerlerdi bazı istismarlara uğradım sonra istemsizce erkeklerden hoşlanmaya basladim bi durum liseye gelince daha karışık bir hal aldı yurtta kalıyorum ve hocalarla fazla takınamaya çalışıyorum fakat onlari fazla kıskanıyorum ilgi fazla istiyorum neden böyle duygular hissettiğimi bilmiyorum yardımda bulunun lütfen

 26. Müge diyor ki: Kasım 26, 2018 at 8:20 pm

  Yardım almak istiyorum depresyondayım

 27. Müge diyor ki: Kasım 26, 2018 at 8:14 pm

  Erkek arkadaşımla sorunlarımız var ve kendimi depresyonda hissediyorum yardım almak istiyorum

 28. Rabia diyor ki: Kasım 26, 2018 at 3:10 pm

  Ailemden biri çocukken göğsüme dokunurdu bu tacize girer mi aklımdan çıkmıyor ne yapmalıyım?

 29. Rabia diyor ki: Kasım 25, 2018 at 11:09 pm

  Merhaba iyi günler,öğrenciyim lütfen yardım edin…

 30. Enderidea diyor ki: Kasım 22, 2018 at 1:53 pm

  Merhaba. Benim acilen bu sorunuma çözüm bulmam lazım. Sorunum şu ki: Kendimi sürekli değişiyor olarak görüyorum. Tuhaf geldi değil mi? Ama gelmesin. Bazen çok yakışıklı, bazen aşırı çirkin olduğumu, bazen ise normal olarak görüyorum. Eskiden daha kötüydüm çünkü insanlar tarafından sürekli izlendiğimi, onların arkamdan konuştuklarını düşünüyordum. Tabi ilaçlar etkisini göstermeden önceydi. Bana inanamıyor olabilirsiniz ama inanmak zorundasınız.
  Not: Bu benim ‘Hikikomori’ olmama sebep oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.