abone olun
instagramyoutube

Çift Terapisti Serhat DAMAR

Klinik Psikolog Serhat Damar, ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Psikoloji Bölümünde lisans eğitimini tamamlamış ve 2002 yılında mezun olmuştur. 2002′ de İnönü Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde Psikolog olarak görevine başlamış, bu görevi yaklaşık 3 yıl sürmüştür.

İstanbul’da Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programındaki çalışmaları başarıyla tamamlamış ve 2009 yılında mezun olmuştur. Bu uzmanlık eğitimi ile “Klinik Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmış, bundan sonraki çalışmalarında yetişkin ve çift danışanlarına odaklı olarak görev yapmıştır.

2002 yılından günümüze üniversite, özel hastane ve kliniklerle psikolojik danışmanlık / aile danışmanlığı merkezlerinde görev almıştır.

2002 yılından 2023 yılı başlarına dek seans tecrübesi 5.000 seansı geçmiştir. Seans tecrübesini oluşturan bu çalışmaların büyük bölümü çiftlerle gerçekleştirilmiş olan çift terapisi çalışmalarıdır.

Tüm Çalışma Konuları

Evlilik ve çift ilişkisinde problemler ve çatışmalar, çift ve evlilik ilişkisinde 3. kişilerden kaynaklı problemler ve çözüm yolları, çift ilişkisi ve evlilikte iletişim sorunları, çocuklarla baş etme konusunda yaşanan ve çift ilişkisini etkileyen sorunlar, sadakate aykırı durumlar ve bunların idare edilmesi, eşler arasında duygusal yakınlığa ilişkin sorunlar ve çözüm yolları, eşler arasında bağlanma problemleri, duygusal ihmal durumları, çiftler arasında cinsel konularda yaşanan sorunlar ve bunların ilişkiye yansımaları.

Uzmanlık

Yüksek lisans (Uzmanlık) eğitim sürecinde yetişkin klinik psikolojisi üzerine eğitim almış, yüksek lisans süpervizyon sürecinde anksiyete bozuklukları ve özellikle de panik bozukluğu bulunan danışanlarla çalışmıştır. Klinik psikoloji yüksek lisans tezi Borderline Kişilik Bozukluğu’nda Diyalektik Davranış Terapisi üzerinedir.

Mesleki Eğitimler

Imago İlişki Terapisi Eğitimi (2015), Harville Hendrix.

PACT (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) 1. Basamak Eğitimi, (2020), PACT INSTITITE.

PACT (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) 2. Basamak Eğitimi, (2021), PACT INSTITUTE.

Başarı, Ödül ve Burslar

DSİ Öğrenci Bursu, Ankara. Nisan 1999, Haziran 2002.

Şeref Listesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara. 2001 ve 2002 yılları.

Yayınlar

Damar, S. 2003, Bahisten Kumara, Bilim ve Ütopya Şubat.

Damar, S. 2001. Psikoloji Öğrencisi Gözüyle Bir Psikiyatri Sempozyumu Türk Psikoloji Bülteni.

Damar, S. 2001. ODTÜ Psikoloji Bölümü İşitsel Algı Laboratuvarı Hakkında Tanıtım Yazısı, Katarsis, Boğaziçi Üniversitesi Yayını.

Ofisim