Ana sayfa » Yazılar

Yazılar

“Kıskançlık Krizinden Nasıl Kurtulurum” Diyorsanız

“Kıskançlık krizinden nasıl kurtulurum” diyorsanız, yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum. Kıskançlık olumsuz, acı veren bir duygudur. Sevilen kişinin terk edip gitmesi senaryosu etrafında örgütlenen şüphe ile kol kola ilerler. Eşin ya da sevgilinin bir başkasını daha çok severek ona doğru gitmesi, onu tercih etmesi ve bir taraf olması gerektiğinde de ondan yana taraf olarak, ona büyük bir sevgi ve hayranlıkla yönelmesine ilişkin kaygılarla şüphe… Daha fazlasını oku »“Kıskançlık Krizinden Nasıl Kurtulurum” Diyorsanız

Kadın Psikolojisi Nasıldır?

Sizce kadın psikolojisi nasıldır? Bu iki kelime kadınların duygu, düşünce ve davranış şekillerini ifade ediyor. Kadınların bu yönleri nasıl şekilleniyor ve kadınların ruhsal yapısı nasıl oluşuyor? Bu yazımda hem bu sorulara cevap vereceğim, hem de kadınları anlamanın zor olmadığını anlatmaya çalışacağım. Kadınları anlamak gerçekten de kolay, ancak kadınları anlamak için önce doğru anlaşılmaları gerekiyor. Bu da, biz erkeklerin ön yargılarımızdan sıyrılmamız ile mümkün olabiliyor. Kadının… Daha fazlasını oku »Kadın Psikolojisi Nasıldır?

İhmal Nedir

İhmal nedir ve nasıl anlaşılır? Bir insanın ihtiyacı olan ilgi ve desteğin verilmemesi anlamına gelir. Sevgi ve olumlu duyguları gösterme, değer verme, bir ihtiyacı giderme görevlerini gerektiği ölçüde yerine getirmez ya da tümüyle boşlar. Mağdur olan eş cezalandırıldığını hissederken derin bir değersizlik ve çaresizlik hissiyle baş başa kalır. İhmal ve İstismar Arasında Ne Fark Var? İhmal ve istismar insan ruhuna zararlı iki durumdur ancak her… Daha fazlasını oku »İhmal Nedir

Sohbet Etme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Sosyal varlıklarız. Diğer insanlarla bir arada yaşayabiliyoruz. Bazen diğer insanlardan ayrılıp yalnız kalmaya ihtiyaç duysak da çoğu zaman toplumun içinde olmaya ihtiyaç duyuyoruz. Sohbet etme becerisi, toplum içinde var olurken, toplumdan istediklerimizi alırken ve topluma bir şeyler verirken kullandığımız sosyal becerilerden önemli bir tanesi. İçinde doğduğumuz topluma olan ihtiyacımız ömür boyu devam ediyor. Toplumdan alıp yine topluma veriyoruz. İçinde bulunduğumuz toplum aynen toprak gibi. Bereketli.… Daha fazlasını oku »Sohbet Etme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Çok Kıskancım Ne Yapmalıyım?

“Serhat hocam merhaba. Ben 24 yaşında, çalışan bir kadınım. 5 ay önce evlendim ve evliliğimizde çok büyük bir sorunumuz var. Eşimi aşırı şekilde kıskanıyorum hocam.  “Çok kıskancım ne yapmalıyım?” sorusunu sorarken size yazmaya karar verdim. Onun bazı şeyleri yapmasına dayanamıyorum. Misal, eşimle dışarı çıktık ve o bir kadına baktı.  O zaman kıyametleri koparıyorum. “Sen niye baktın?” diyorum, kızıp bağırıyorum. Eşim bazen baktığını kabul ediyor. “Evet baktım bunda… Daha fazlasını oku »Çok Kıskancım Ne Yapmalıyım?