Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda

Beylikdüzü’nde özel psikolog olarak görev yapıyorum. Ben Klinik Psikolog Serhat Damar. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğum günden bugüne alanda görev yapıyorum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduğum 2002 yılından bugüne yerli ve yabancı uzmanlardan almış olduğum eğitimlerle, mesleki uygulama becerilerimi hep ilerletmeye çalıştım.

Klinik Psikoloji uzmanlığımı yaptım, bu uzmanlığım Bilisel Davranışçı Terapi modelini temel alan güçlü bir eğitimdi. Klinik Psikoloji uzmanlığım süresince üniversite kliniğinde 1 yıl boyunca süpervizyon alarak Bilişsel davranışçı psikoterapi uygulamalarımı sürdürdüm.

Beylikdüzü psikolog - psikolog Beylikdüzü - psikolojik destek Beylikdüzü - Beylikdüzü psikolog seans ücretleri - Beylikdüzü psikolog tavsiye - Beylikdüzü klinik psikolog - Beylikdüzü özel psikolog
Klinik Psikolog Serhat Damar, Beylikdüzü

Beylikdüzü Psikolog Sayfası’nın Amacı

Uzun süredir Beylikdüzü’nde psikolog olarak görev yapıyorum. Beylikdüzü psikolog sayfasını, Beylikdüzü’ndeki danışanlarıma ulaşabilmek amacıyla oluşturdum.

8000’den fazla danışanla seans deneyimim oldu ve bunların önemli bir bölümü de Beylikdüzü’ndeki merkezimde gerçekleştirdiğim görüşmelerdir. Çalıştığım konular, yetişkin psikoterapisi, çift ve evlilik terapisi konularıdır. Bu konular üzerine çok uzun süredir devam eden çalışmalarım ve çok sayıda vaka tecrübem olduğu için bana başvuran danışanlarım hedeflerine ulaşıyorlar.

Haftanın 4 günü Beylikdüzü’nde görev yapıyorum. Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri Beylikdüzü ofisimde danışanlarımla Bilişsel davranışçı terapi ve çift terapisi çalışmalarımı sürdürüyorum. Beylikdüzü’ndeki ofisimdeki yoğunluk nedeniyle haftalık programımın büyük bölümü Beylikdüzü’ne ayrılmıştır. Diğer günlerde ise Şişli’deki ofisimde danışanlarımla çalışmalarımı sürdürüyorum.

Beylikdüzü Psikolog Ofisimden Randevu Almak İçin

Seanslar ve seans ücretleri ile ilgili bilgi ve seans randevusu almak için doğrudan iletişim telefonumdan beni aramanız yeterlidir. Aradığınızda seansta isem, seanstan çıkınca size mutlaka geri dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Bana gelmek istediğiniz tarihten bir iki gün önce aramanız halinde Beylikdüzü psikolog ofisimde sizin için uygun bir randevu oluşturabiliyoruz.

Beylikdüzü Psikolog Ücretleri (2017 Seans Ücretleri)

Beylikdüzü’nde psikologlar ne kadar ücret talep ediyorlar, ortalama bir seans ücreti var mı? Bölgemizdeki seans fiyatları psikoloğun eğitimi, görev süresi ve uzmanlık durumu gibi ana kriterlere bağlı olarak belirleniyor. Psikoloji bölümünü yeni bitirmiş olan, herhangi bir mesleki tecrübesi bulunmayan bir psikolog seans ücreti olarak en alt sınırdan ücretlendirilirken, tecrübeli psikologların seans ücretleri yüksek oluyor.

Psikologluk, bir meslek olarak insanla ve insanın içsel yaşantılarıyla ilgilidir. Amacımız büyük ölçüde hissetmek, anlamak, empati yapmak ve insanların kısır döngülerinden kurtulmalarında onlara yardımcı olmaktır. Bunu yapabilen psikologlar, hem eğitim açısından sürekli kendisini geliştiren hem de bu alanda uzun yıllar boyu görev yaparak deneyim kazanmış olan meslektaşlarımızdır.

Mesleğimizin bir meslek odası bulunmadığı gibi, ne yazık ki bizler için oluşturulmuş olan bir meslek yasamız da bulunmuyor. Bu durumda mesleğimizin özelde yapılabilmesi zorlaşıyor. Herhangi bir meslek odamız olmadan, herhangi bir devlet güvencemiz de olmadan, seans ücretlerini danışanlarımız kendileri karşılayarak geldikleri bir çalışma sistemimiz var. Çok nadiren bazı iş yerleri çalışanlarının psikolojik destek ücretlerinin tamamını ya da bir bölümünü karşılıyor. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda özel psikolog olarak görev yapmanın zor yanları daha kolay anlaşılacaktır.

Gelelim psikolog ücretleri konusuna. Beylikdüzü psikolog seans ücretleri 100 TL’den başlayarak, 300 TL’ye kadar yükselmektedir. Psikoloji bölümünden yeni mezun olmuş bir psikoloğun seans ücreti 100 TL ila 150 TL’ dir.

Beylikdüzü ofisimde danışanlarımla yaptığım her seans 50 dakika süreli olarak gerçekleştirilmektedir ve bir seans ücreti 200 TL’dir.

Beylikdüzü’nde özel psikolog arayışında iseniz, size bir psikolog tavsiyesi olarak şunları söylemekte yarar görüyorum:

Yardım alacağınız psikoloğun eğitimine, yani mezun olduğu üniversiteye, bölüme, yaptığı uzmanlığa bakın. Psikolojik sorunlar konusunda yetişmiş olan uzman psikologlar “Klinik Psikolog” ünvanı bulunan psikologlardır. Klinik psikoloji, bu konunun uzmanlık alanıdır ve yardım almak istediğiniz psikoloğun Klinik Psikoloji uzmanlığı yapmış olan bir Klinik Psikolog olması bizim tavsiyemizdir.

Deneyim sahibi olan, psikolojik yardım alanında senelerdir hizmet veren tecrübeli bir psikologdan yardım almanız, hedeflediğiniz amaca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle de, yardım alacağınız uzmanın deneyimli olmasını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yardım almayı düşündüğünüz psikologlarla telefonda kısa görüşmeler yaparak, kendilerine sorularınızı, merak ettiklerinizi sorun. Aldığınız cevaplar da sizin karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Psikolojik destek, önce bir araştırma yapılarak alınmalı, ani ve aceleyle karar verilmemelidir.

Beylikdüzü Psikolog Ofisimin Adresi

Barış Mahallesi, Mehmetçik Cad. Ginza Lavinya Park B Blok Daire No: 128 Beylikdüzü / İSTANBUL

(E-5 yolu, MarmaraPark AVM ile binamız arasında kalmaktadır).

Beylikdüzü’nde özel psikolog arıyorsanız bana 0532 322 1770 numaralı telefonumu arayarak doğrudan ulaşabilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantılar:

İlk Kez Psikoloğa Gitmek

Online Psikolog

Paylaşın
 •  
 •  
 • 2
 •  
 •  
 • 4
 • 1
 • 1
 •  
 •  
 •  Yum
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Shares

Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda” için 9 yorum

 • 3 Kasım 2017 tarihinde, saat 18:22
  Permalink

  Hocam merhaba. Bende panik atak var, 3 senedir ilaç kullanıyorum. İlaç dışında bir destek almadım. Tedavimi yapan doktor benim panik atak konusunda psikoterapi görmemin yararlı olacağını söyledi. Panik ataktan kurtulabilmem mümkün mü yoksa psikologla görüşmem benim için bir zaman kaybı olur mu? Ben Beylikdüzü’nde oturuyorum. Siz hangi günler Beylikdüzü’ndesiniz ve bana ne tavsiye edersiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 4 Kasım 2017 tarihinde, saat 07:10
   Permalink

   Havva merhaba.
   Tedavini yapan hekim doğru söylemiş. Panik atak ve panik bozuklukta özelikle Bilişsel Davranışçı Terapi etkilidir. Güncel zorlukların üstüne gitme, kişinin yapamadığı eylemleri yapmasına yardımcı olma ve panik yüzünden daralmış olan yaşamı eski huzurlu günlerine döndürme konusunda yararlı olduğu kanıtlanmış bir yöntemdir. Panik atak konusunda psikolog yarımı alman kesinlikle zaman kaybı olmaz, tam tersine, eğer bu işi iyi bilen bir psikologla çalışırsan verdiğin emeklerin karşılığını alırsın. Elbette panik ataktan kurtulabilirsin. Sana tavsiyem şu olur: Panik atağı da, bu konuyu çalışan psikologları da iyi araştır. Mümkünse telefonda bu psikologlarla görüş ve yardım alacağın kişiye karar verdikten sonra bu kişiyle çalışmalara başla. Acele etme olur mu? Benden yardım almak istersen hafta içi ve Cumartesi günleri Beylikdüzü’ndeyim. Programımda gündüz saatlerindeki yoğunluk nedeniyle akşam 19:00 – 20:00 ve 21:00 saatlerine randevu verebiliyorum.

   Yanıtla
 • 28 Kasım 2017 tarihinde, saat 09:24
  Permalink

  Merhaba. Karakter ve kişilik çok erken yaşta oluşur diye biliyorum ve 39 yaşında bir kadın olarak belki de imkansız olana ulaşmaya çalışıyorum. Kendi kararlarımı ben mi alıyorum bilemiyorum. Bazen kendimi seviyor, kendimle barışıyorum. Bazense kendimden nefret ediyor, varlığımdan iğreniyorum. Bu dünyaya geldiğim için bazen pişmanım, bazen de halime şükrediyorum. Tüm bunları aşmak için önce kendimi tanımak istiyorum. Kendimi tanıdığımda bulduğum şeyden memnun mu olacağım yoksa daha da uzaklaşacak mıyım aslında bunu da bilmiyorum. Siz bana psikolog yardımı almamı tavsiye eder misiniz, ya da ben sizce yardım almalı mıyım? Varolduğum ilk günden bu yana kendimle ilgili bildiğim bir şey var ki, ben kurallardan hoşlanmıyorum hocam. Serhat hocam kurallardan hoşlanmamam benim kararkterimin bozuk olduğunu veya kişilik hastalığım olduğunu gösterir mi? Lütfen açıkça cevap verin hocam ben kırılmam inanın. Psikolojik yardım almak istiyorum. Beylikdüzü’nde psikolog ararken sizin sitenizi buldum. Yazdığım problemlerle ilgili siz bana yardımcı olabilir misiniz? Cevabınız evet ise, en yakın zamanda sizle görüşmek istiyorum. Bu arada siz hangi günler Beylikdüzü’ndesiniz?

  Yanıtla
 • 30 Kasım 2017 tarihinde, saat 11:09
  Permalink

  Serhat hocam merhaba. Ben bir arkadaşımı size yönlendirmek istiyorum. Kendisi Beylikdüzü Beykentte psikolog arıyor. Bu yazınızı kendisine gönderdim, depresyon ve okb yazılarınızı da göndereceğim. Siz bilişsel davranışlı terapi uyguluyor musunuz? Arkadaşım özel olarak bilişsel davranışçı terapi görmesi gerektiğini söylüyor, sizin de bu terapiden yazılarınızda bahsettiğinizi görünce sizden bilgi almak istedim. Arkadaşım Beylikdüzü’nde. Kendisine belirttiğim konularda yardım edebilir misiniz?

  Yanıtla
  • 1 Aralık 2017 tarihinde, saat 09:34
   Permalink

   Seçkin merhaba. Arkadaşını bana yönlendirebilirsin. İletişim telefon numaram 0532 322 1770’ten bana asistanlarımla karşılaşmadan ulaşabilirsiniz. Bilişsel davranışçı terapi benim içinde yetiştiğim terapi modelidir. Yazılarımda bahsettiğim bilişsel davranışçı psikoterapi depresyonda, okbde ve diğer anksiyete bozukluklarında etkilidir. Beylikdüzü’nde uygun bir program yaparak kendisi ile çalışmalarımıza başlayabiliriz. Ben hafta içi her gün Beylikdüzü’nde danışanlarımla yüzyüze seans yapıyorum. Kendisine yardımcı olabilirim.

   Yanıtla
 • 1 Aralık 2017 tarihinde, saat 09:59
  Permalink

  Sayın hocam cocuklarimizin istediği bir nesneyi veya yemegi v.b seyleri istediğinde biz anne ve baba olarak “daha sonra, simdi zamani değil” gibi cümleler sarf ettiğimizde neden israrci olup o an olmasini isterler? Bu konuda bir psikolog olarak düşüncenizi merak ediyorum.

  Yanıtla
 • 1 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:28
  Permalink

  Hocam İstanbul gibi bir mega metropolde yaşamak bile insanın sinir sistemini yıpratıyor. Geceleri uyurken dişlerimi çok sıkarak gıcırdatıyorum. Son donemde sabahları uyandığımda çok yorgun ve gergin oluyorum. Bu konuda bana psikolog olarak ne önerirsiniz? Yaşadığım bu durumla ilgili sizce ne yapmalıyım?

  Yanıtla
 • 1 Aralık 2017 tarihinde, saat 16:33
  Permalink

  22 yaşında bir oglum var . Çocukken dikkat dağınıklığı teşhisi koyulmustu. Bize verdikleri ilaclari endiselerimizden dolayı kullanmadık. Simdi cok sinirli , bazen ofke krizlerine giriyor. Destek almalımıyız sizce. Sizin klinik psikolog olarak tavsiyeniz nedir ?

  Yanıtla
 • 3 Aralık 2017 tarihinde, saat 08:22
  Permalink

  Serhat hocam merhaba. Beylikdüzü’nde psikolog arayışımız var. Eşimle evliliğimiz üzerine bir karar vermek için iyi bir psikologdan yardım alacağız. Siz bize yardım eder misiniz, karar vermemize yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir