Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda
30 Eki 2017

Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda

Beylikdüzü’nde psikolog olarak görev yapıyorum. Ben Klinik Psikolog Serhat Damar. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğum günden bugüne alanda görev yapıyorum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduğum 2002 yılından bugüne yerli ve yabancı uzmanlardan almış olduğum eğitimlerle, mesleki uygulama becerilerimi hep ilerletmeye çalıştım.

Klinik Psikoloji uzmanlığımı yaptım, bu uzmanlığım Bilisel Davranışçı Terapi modelini temel alan güçlü bir eğitimdi. Klinik Psikoloji uzmanlığım süresince üniversite kliniğinde 1 yıl boyunca süpervizyon alarak Bilişsel davranışçı psikoterapi uygulamalarımı sürdürdüm.

Beylikdüzü Psikolog Sayfası’nın Amacı

Uzun süredir Beylikdüzü’nde psikolog olarak görev yapıyorum. Beylikdüzü psikolog sayfasını, Beylikdüzü’ndeki danışanlarıma ulaşabilmek amacıyla oluşturdum.

8000’den fazla danışanla seans deneyimim oldu ve bunların önemli bir bölümü de Beylikdüzü’ndeki merkezimde gerçekleştirdiğim görüşmelerdir. Çalıştığım konular, yetişkin psikoterapisi, çift ve evlilik terapisi konularıdır. Bu konular üzerine çok uzun süredir devam eden çalışmalarım ve çok sayıda vaka tecrübem olduğu için bana başvuran danışanlarım hedeflerine ulaşıyorlar.

Beylikdüzü ofisimde danışanlarımla Bilişsel davranışçı terapi ve çift terapisi çalışmalarımı sürdürüyorum. Beylikdüzü’ndeki ofisimdeki yoğunluk nedeniyle haftalık programımın büyük bölümü Beylikdüzü’ne ayrılmıştır.

Beylikdüzü Psikolog Ofisimden Randevu Almak İçin

Seanslar ve seans ücretleri ile ilgili bilgi ve seans randevusu almak için doğrudan iletişim telefonumdan beni aramanız yeterlidir. Aradığınızda seansta isem, seanstan çıkınca size mutlaka geri dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Bana gelmek istediğiniz tarihten bir iki gün önce aramanız halinde Beylikdüzü psikolog ofisimde sizin için uygun bir randevu oluşturabiliyoruz.

Beylikdüzü Psikolog Ücretleri (2019 Seans Ücretleri)

Beylikdüzü’nde psikologlar ne kadar ücret talep ediyorlar, ortalama bir seans ücreti var mı? Bölgemizdeki seans fiyatları psikoloğun eğitimi, görev süresi ve uzmanlık durumu gibi ana kriterlere bağlı olarak belirleniyor. Psikoloji bölümünü yeni bitirmiş olan, herhangi bir mesleki tecrübesi bulunmayan bir psikolog seans ücreti olarak en alt sınırdan ücretlendirilirken, tecrübeli psikologların seans ücretleri yüksek oluyor.

Psikologluk, bir meslek olarak insanla ve insanın içsel yaşantılarıyla ilgilidir. Amacımız büyük ölçüde hissetmek, anlamak, empati yapmak ve insanların kısır döngülerinden kurtulmalarında onlara yardımcı olmaktır. Bunu yapabilen psikologlar, hem eğitim açısından sürekli kendisini geliştiren hem de bu alanda uzun yıllar boyu görev yaparak deneyim kazanmış olan meslektaşlarımızdır.

Mesleğimizin bir meslek odası bulunmadığı gibi, ne yazık ki bizler için oluşturulmuş olan bir meslek yasamız da bulunmuyor. Bu durumda mesleğimizin özelde yapılabilmesi zorlaşıyor. Herhangi bir meslek odamız olmadan, herhangi bir devlet güvencemiz de olmadan, seans ücretlerini danışanlarımız kendileri karşılayarak geldikleri bir çalışma sistemimiz var. Çok nadiren bazı iş yerleri çalışanlarının psikolojik destek ücretlerinin tamamını ya da bir bölümünü karşılıyor. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda özel psikolog olarak görev yapmanın zor yanları daha kolay anlaşılacaktır.

Gelelim psikolog ücretleri konusuna. Beylikdüzü psikolog seans ücretleri 150 TL’den başlayarak, 400 TL’ye kadar yükselmektedir. Psikoloji bölümünden yeni mezun olmuş deneyimsiz bir psikoloğun seans ücreti 150 TL civarındadır.

Beylikdüzü’nde özel psikolog arayışında iseniz, size bir psikolog tavsiyesi olarak şunları söylemekte yarar görüyorum:

Yardım alacağınız psikoloğun eğitimine, yani mezun olduğu üniversiteye, bölüme, yaptığı uzmanlığa bakın. Psikolojik sorunlar konusunda yetişmiş olan uzman psikologlar “Klinik Psikolog” ünvanı bulunan psikologlardır. Klinik psikoloji, bu konunun uzmanlık alanıdır ve yardım almak istediğiniz psikoloğun Klinik Psikoloji uzmanlığı yapmış olan bir Klinik Psikolog olması bizim tavsiyemizdir.

Deneyim sahibi olan, psikolojik yardım alanında senelerdir hizmet veren tecrübeli bir psikologdan yardım almanız, hedeflediğiniz amaca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle de, yardım alacağınız uzmanın deneyimli olmasını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yardım almayı düşündüğünüz psikologlarla telefonda kısa görüşmeler yaparak, kendilerine sorularınızı, merak ettiklerinizi sorun. Aldığınız cevaplar da sizin karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Psikolojik destek, önce bir araştırma yapılarak alınmalı, ani ve aceleyle karar verilmemelidir.

Beylikdüzü Psikolog Merkezleri – Adres Bilgisi

Barış Mahallesi, Mehmetçik Cad. Ginza Lavinya Park B Blok No: 128 Beylikdüzü / İSTANBUL

(E-5 yolu, MarmaraPark AVM ile binamız arasında kalmaktadır).

Beylikdüzü’nde özel psikolog arıyorsanız bana 0532 322 1770 numaralı telefonumu arayarak doğrudan ulaşabilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantılar:

İlk Kez Psikoloğa Gitmek

Online Psikolog


Serhat Damar

Klinik Psikolog Serhat Damar, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. 17 yıldan uzun süredir yetişkin danışanlarıyla bireysel ve çift çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar

 1. Hazal diyor ki: Mart 19, 2019 at 1:53 pm

  Hocam küçük yaşta enseyle kafatasi arasina darbe almış bir insanın darbenin etkisiyle psikolojik travma yasaması mümkünmudür ? Bu kişinin şuan ki karakteri ise kararsız umutsuz ve mutsuz .Eğer yasıyorsa bu hastalığın adı nedir cevabınizı merakla bekliyorum .

 2. Serhat Damar diyor ki: Şubat 28, 2019 at 12:36 pm

  Beylikdüzü merkezimde benden hafta içi ve cumartesi günleri yardım alabilirsiniz. bu konuda yani randevu oluşturmak için beni veya asistanımı aramanız yeterlidir.

 3. hocam sizden evlilik sorunumuz için yardım almak istiyoruz ama hangi günler seans alabiliriz?
  beylikdüzü’nde oturuyoruz.

 4. Serhat Damar diyor ki: Şubat 25, 2019 at 5:14 pm

  Merhaba. Eşinizin anksiyete bozukluğu için ona bilişsel davranışçı yöntemlerle yardımcı olabilirim. İngilizce iletişim kurmamızda hiçbir sıkıntı olmaz. Benle veya asistanımla irtibat kurarsanız eşinize yardımcı olurum. Görüşmek dileğiyle.

 5. Hocam merhaba. Ben 5 yıllık evliliğinde eşini aldatmış bir kadınım. Onun beni affetmesini çok istiyorum ama affetmeye çalışsa da bunun mümkün olmayacağını söylüyor. O da benle yeniden devam etmek istiyor bize ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

 6. Nurayım diyor ki: Ocak 22, 2019 at 5:24 am

  Merhaba!Ben yurt dasından yazıyorum.Lıse ogrencısıyım.Acaba onlıne psıkologla bedava goruse bılır mıyım?Cevaplarsanız sevınırım?

 7. Nurgul diyor ki: Ocak 22, 2019 at 5:22 am

  Merhaba!Ben yurt dasından yazıyorum.Lıse ogrencısıyım.Acaba onlıne psıkologla bedava goruse bılır mıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.