Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda
30 Eki 2017

Beylikdüzü’nde Psikolog Desteği Yanınızda

Beylikdüzü’nde psikolog olarak görev yapıyorum. Ben Klinik Psikolog Serhat Damar. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğum günden bugüne alanda görev yapıyorum. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun olduğum 2002 yılından bugüne yerli ve yabancı uzmanlardan almış olduğum eğitimlerle, mesleki uygulama becerilerimi hep ilerletmeye çalıştım.

Klinik Psikoloji uzmanlığımı yaptım, bu uzmanlığım Bilisel Davranışçı Terapi modelini temel alan güçlü bir eğitimdi. Klinik Psikoloji uzmanlığım süresince üniversite kliniğinde 1 yıl boyunca süpervizyon alarak Bilişsel davranışçı psikoterapi uygulamalarımı sürdürdüm.

 

Beylikdüzü Psikolog Sayfası’nın Amacı

Uzun süredir Beylikdüzü’nde psikolog olarak görev yapıyorum. Beylikdüzü psikolog sayfasını, Beylikdüzü’ndeki danışanlarıma ulaşabilmek amacıyla oluşturdum.

8000’den fazla danışanla seans deneyimim oldu ve bunların önemli bir bölümü de Beylikdüzü’ndeki merkezimde gerçekleştirdiğim görüşmelerdir. Çalıştığım konular, yetişkin psikoterapisi, çift ve evlilik terapisi konularıdır. Bu konular üzerine çok uzun süredir devam eden çalışmalarım ve çok sayıda vaka tecrübem olduğu için bana başvuran danışanlarım hedeflerine ulaşıyorlar.

Beylikdüzü ofisimde danışanlarımla Bilişsel davranışçı terapi ve çift terapisi çalışmalarımı sürdürüyorum. Beylikdüzü’ndeki ofisimdeki yoğunluk nedeniyle haftalık programımın büyük bölümü Beylikdüzü’ne ayrılmıştır.

Beylikdüzü Psikolog Ofisimden Randevu Almak İçin

Seanslar ve seans ücretleri ile ilgili bilgi ve seans randevusu almak için doğrudan iletişim telefonumdan beni aramanız yeterlidir. Aradığınızda seansta isem, seanstan çıkınca size mutlaka geri dönüş yapacağımdan emin olabilirsiniz.

Bana gelmek istediğiniz tarihten bir iki gün önce aramanız halinde Beylikdüzü psikolog ofisimde sizin için uygun bir randevu oluşturabiliyoruz.

Beylikdüzü Psikolog Ücretleri (2017 Seans Ücretleri)

Beylikdüzü’nde psikologlar ne kadar ücret talep ediyorlar, ortalama bir seans ücreti var mı? Bölgemizdeki seans fiyatları psikoloğun eğitimi, görev süresi ve uzmanlık durumu gibi ana kriterlere bağlı olarak belirleniyor. Psikoloji bölümünü yeni bitirmiş olan, herhangi bir mesleki tecrübesi bulunmayan bir psikolog seans ücreti olarak en alt sınırdan ücretlendirilirken, tecrübeli psikologların seans ücretleri yüksek oluyor.

Psikologluk, bir meslek olarak insanla ve insanın içsel yaşantılarıyla ilgilidir. Amacımız büyük ölçüde hissetmek, anlamak, empati yapmak ve insanların kısır döngülerinden kurtulmalarında onlara yardımcı olmaktır. Bunu yapabilen psikologlar, hem eğitim açısından sürekli kendisini geliştiren hem de bu alanda uzun yıllar boyu görev yaparak deneyim kazanmış olan meslektaşlarımızdır.

Mesleğimizin bir meslek odası bulunmadığı gibi, ne yazık ki bizler için oluşturulmuş olan bir meslek yasamız da bulunmuyor. Bu durumda mesleğimizin özelde yapılabilmesi zorlaşıyor. Herhangi bir meslek odamız olmadan, herhangi bir devlet güvencemiz de olmadan, seans ücretlerini danışanlarımız kendileri karşılayarak geldikleri bir çalışma sistemimiz var. Çok nadiren bazı iş yerleri çalışanlarının psikolojik destek ücretlerinin tamamını ya da bir bölümünü karşılıyor. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda özel psikolog olarak görev yapmanın zor yanları daha kolay anlaşılacaktır.

Gelelim psikolog ücretleri konusuna. Beylikdüzü psikolog seans ücretleri 150 TL’den başlayarak, 400 TL’ye kadar yükselmektedir. Psikoloji bölümünden yeni mezun olmuş deneyimsiz bir psikoloğun seans ücreti 150 TL civarındadır.

Beylikdüzü’nde özel psikolog arayışında iseniz, size bir psikolog tavsiyesi olarak şunları söylemekte yarar görüyorum:

Yardım alacağınız psikoloğun eğitimine, yani mezun olduğu üniversiteye, bölüme, yaptığı uzmanlığa bakın. Psikolojik sorunlar konusunda yetişmiş olan uzman psikologlar “Klinik Psikolog” ünvanı bulunan psikologlardır. Klinik psikoloji, bu konunun uzmanlık alanıdır ve yardım almak istediğiniz psikoloğun Klinik Psikoloji uzmanlığı yapmış olan bir Klinik Psikolog olması bizim tavsiyemizdir.

Deneyim sahibi olan, psikolojik yardım alanında senelerdir hizmet veren tecrübeli bir psikologdan yardım almanız, hedeflediğiniz amaca ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Bu nedenle de, yardım alacağınız uzmanın deneyimli olmasını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yardım almayı düşündüğünüz psikologlarla telefonda kısa görüşmeler yaparak, kendilerine sorularınızı, merak ettiklerinizi sorun. Aldığınız cevaplar da sizin karar vermenizi kolaylaştıracaktır. Psikolojik destek, önce bir araştırma yapılarak alınmalı, ani ve aceleyle karar verilmemelidir.

Beylikdüzü Psikolog Ofisimin Adresi

Barış Mahallesi, Mehmetçik Cad. Ginza Lavinya Park B Blok Daire No: 128 Beylikdüzü / İSTANBUL

(E-5 yolu, MarmaraPark AVM ile binamız arasında kalmaktadır).

Beylikdüzü’nde özel psikolog arıyorsanız bana 0532 322 1770 numaralı telefonumu arayarak doğrudan ulaşabilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantılar:

İlk Kez Psikoloğa Gitmek

Online Psikolog


Serhat Damar

Klinik Psikolog Serhat Damar, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. 17 yıldan uzun süredir yetişkin danışanlarıyla bireysel ve çift çalışmalarını sürdürmektedir.

Yorumlar

 1. Hazal diyor ki: Mart 19, 2019 at 1:53 pm

  Hocam küçük yaşta enseyle kafatasi arasina darbe almış bir insanın darbenin etkisiyle psikolojik travma yasaması mümkünmudür ? Bu kişinin şuan ki karakteri ise kararsız umutsuz ve mutsuz .Eğer yasıyorsa bu hastalığın adı nedir cevabınizı merakla bekliyorum .

 2. hocam sizden evlilik sorunumuz için yardım almak istiyoruz ama hangi günler seans alabiliriz?
  beylikdüzü’nde oturuyoruz.

  • Serhat Damar diyor ki: Şubat 28, 2019 at 12:36 pm

   Beylikdüzü merkezimde benden hafta içi ve cumartesi günleri yardım alabilirsiniz. bu konuda yani randevu oluşturmak için beni veya asistanımı aramanız yeterlidir.

 3. Nakore diyor ki: Şubat 24, 2019 at 12:24 pm

  Hocam benim eşimde anksiyete bozukluğu var.Sizden yardım almak istiyoruz ancak eşim yabancı (İngiliz). Dil konusu problem olur mu çünkü Türkçeye hakim değil.

  • Serhat Damar diyor ki: Şubat 25, 2019 at 5:14 pm

   Merhaba. Eşinizin anksiyete bozukluğu için ona bilişsel davranışçı yöntemlerle yardımcı olabilirim. İngilizce iletişim kurmamızda hiçbir sıkıntı olmaz. Benle veya asistanımla irtibat kurarsanız eşinize yardımcı olurum. Görüşmek dileğiyle.

 4. Hocam merhaba. Ben 5 yıllık evliliğinde eşini aldatmış bir kadınım. Onun beni affetmesini çok istiyorum ama affetmeye çalışsa da bunun mümkün olmayacağını söylüyor. O da benle yeniden devam etmek istiyor bize ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

 5. Nurayım diyor ki: Ocak 22, 2019 at 5:24 am

  Merhaba!Ben yurt dasından yazıyorum.Lıse ogrencısıyım.Acaba onlıne psıkologla bedava goruse bılır mıyım?Cevaplarsanız sevınırım?

 6. Nurgul diyor ki: Ocak 22, 2019 at 5:22 am

  Merhaba!Ben yurt dasından yazıyorum.Lıse ogrencısıyım.Acaba onlıne psıkologla bedava goruse bılır mıyım?

 7. Meliha diyor ki: Temmuz 9, 2018 at 12:10 pm

  Merhabalar hocam nerden baslayayim bilemiyorum iki aylık evliyim eşim sürekli kendini dinleyen hasta hisseden biri iki yıl önce kalbine stent takıldı oksurse soluğu doktorda alıyoruz. Takıntılı oldugu, fiziki bir rahatsızlığı olmadığı psikolojik destek almamız söylendi. kabul etti bende araştırırken sizin sayfanıza ulaştım yalnız tek sorun bu değil evin içinde iki yabancı gibiyiz benimle ilgilenmiyor mecbur kalmadıkça konuşmuyoruz yada havadan sudan evliligimizin 10.gününde başkasıyla mesajlastigini öğrendim büyük kavga çıktı söz verdi bir daha olmaz önceydi o dedi ama bilemiyorum sanki ben aldatmış gibi bana tavır yapıyor telafi etmesi gerekirken umursamaz davranıyor. şimdi ben de öyle davraniyorum ne yapacağımı bilmiyorum. kalbinden sonrada şimdi 3gundur mide bulantısı başladı hiç bitmiyor ne yapmalıyım sizinle görüşmek istiyorum. rahatsız olması bana ilgisiz olmasını gerektiriyor mu? zor durumdayım lütfen bir yol gösterin.

 8. Murat diyor ki: Temmuz 6, 2018 at 9:37 pm

  Hocam merhaba eşim beni eski sevgilisi ile aldattı,ve bu olay karşı tarafın sevgilisi tarafından ortaya çıkarıldı ve eşime kocana bu olanları anlatıcam dediğinde olayları üstü kapalı bir şekilde bana anlattı ve ablasına gitti 4 yaşında bir çocuğumuz var ve olayları araştırdıkça bi çok şey ortaya saçıldı ve saçılmaya devam ediyor,hemen hemen tüm akrabaları bu durumu öğrendi, bende uzman bi psikolog dan yardım alıyorum,eşim asla zina olmadığını söylüyor ama elimde instagram da ki yazışmalar bulunuyor ve msj lar eşimi yalanlar nitelikte,ve sonradan öğrendiğim şey ise eşimin aşığı annesinin arka sokağında oturduğu,eşime bana en ince detayı anlat herşeyi bilmek istiyorum diyorum fakat eşim sadece 2 kere kahve içtiğini ve telefonda görüştüğü konusunda ısrarcı ama dediğim gibi elimde olan kanıtları bilmiyor sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin

 9. Seren diyor ki: Haziran 6, 2018 at 8:06 pm

  Psikolojik destek almak için size nasıl ulaşabilirim? Beylikdüzü’nde oturuyorum.

  • Serhat Damar diyor ki: Haziran 22, 2018 at 12:23 am

   Beylikdüzü’nde psikolog desteği almak için iletişim telefonumdan bana ulaşmanız yeterlidir. Asistanım size ve benim seans programıma uygun olacak şekilde bir görüşme randevusu oluşturacak ve kararlaştırılan saatte benden destek alabileceksiniz. Görüşmek dileğiyle.

 10. PELİN diyor ki: Nisan 26, 2018 at 3:07 pm

  merhabalar hocam ben 2015 yılında bır evlılık yaptım.aslında evlılık sayılmaz.sadece nıkahım oldu.ve karşı taraf hakkında kötü bır şeyler duyunca sadece ımza uzerınde bır evlılık oldu denılebılır.şımdı de görüştüğüm bırı var.suan öğretmen adayı ve işsiz.kpss ye çalışıyorum dıyor bana. 2 senedır kpss ye çalışıyorum dıyor…gorusmemızden benım aılemın tümünün haberı var.fakat aılesıne nedense söylemek istemiyor çocuk.ben dıyorum kı benım aılemın haberi var senınkılerınde haberı olsun dıyorum.sımdı vaktı zamanı değıl dıyor. benım nıkahımdan haberı var.herseyımı anlattım.evet ıstıyorum dıyor.fakat aılesınden saklıyor.ısı yok.evı yok.parası yok.28 yaşında aılesıne bağlı maddı olarak yaşıyor.aılene söyle dememe rağmen bana aılem benım sadece kpss çalışmamı söylüyor.kafan karışmasın dıyorlar.bana o yüzden soylemedıgını söylüyor. benımle telefonda konusacagı zaman sokaga cıkıyor öyle konusuyor.bırde bana dıyor kı hocam annemle bırlıkte otururmusun.aynı mahallede yasarmısın.tayınım çıkarsa aılemde bızımle gelsin dıyor. ben hayır dedıgım zaman bana o zaman beraber çalışalım düğünü beraber yapalım.sımdıkten bana.dıyorkı bulaşık makınesını sız alır mısınız.bende hayır dedım.elınle yıkarsın.sonra alırız dıyor.bende.kızdım bu devırde nasıl bir mantık bu okumuş ınsansın çalışırsın çabalarsın elınden gelenı yaparsın dedım.senı bırakacam dedıgımde olmaz dıyor.ozur dılıyor.bunların maddı durumu o kadar kötü ki bulaşık makınemız bıle yok dıyor ama bız öyle degılız.hamdolsun maddı durumumuz ıyı çok şükür. korkuyorum hocam.bır daha yanlış bır tercıh yapmaktan ya da mısal 4 ay sonra ailem ıstemıyor veya kendımı hazır hıssetmıyorum der benımle dalga gecmesınden çok korkuyorum.karısık duygular ıcerısındeyım ve çıkmazdayım yardım edersenız sevınırım hocam.(bu arada ben de okumuş bir insanım lısans mezunuyum.kpssye hazırlanıyorum). tesekkur ederim.

 11. Cigdem diyor ki: Mart 22, 2018 at 8:19 am

  Oncesinde bende inatlasiyordum esim arada kaliyordu simdi sabrediyorum gidecem diyo git diyorum. yine de hakkimda yalan seyler soyleyip karistirmaya calisiyorlar.ama sorunum esimin degismesini istiyorum. mesela beni de biliyo onlari da inanmasin ve esimin zaaflarani bildikleri icin esimin zaaflarni kullanarak bana inat yapiyorlar esim farkinda bile degil.

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 26, 2018 at 11:39 am

   Bu bahsettiğin problemin çözümünü sağlayacak olan şey, eşinle arandaki temel çift ilişkisinin problemlerinin çözülmesi, ilişkinin daha yakın ve daha sağlam bir bağlanma ilişkisine dönüşmesidir. Çift ve evlilik terapisi insanları değil, ilişki kurma biçimlerini değiştirmeyi amaçlar. Çift terapisinden yarar göreceğinizi düşünüyorum. Siz yardım alma konusunda ne düşünüyorsunuz?

 12. Cigdem diyor ki: Mart 20, 2018 at 5:30 pm

  Merhaba serhat bey esimle ilgili sorum olacakti.ailesi en basindan beri istemiyor beni esim ise ailesine zaafi olan birisi onlarin lafina cok cabuk gelebiliyor.sessiz birisi.ama normalde cok iyi anlasiyoruz aile doldurmaya basladi mi kavga cikiyor ve hemen ayrilik diyo esim ve halen ayni sorunlari yasiyorum ne nisanlilik ne evlilik surecinden hicbirsey anlamadm.annesi cok takintili bir insan.hergun is cikisi bana ugrayacan hergun bize geleceksin vs hayatimizi cok fazla etkiliyo esimde boyun egiyor ama ona gore onlara boyun egmiyor ben dusmanim onlara bana inat yapiyor.

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 22, 2018 at 6:42 am

   Çiğdem merhaba. Evliliklerde bu bahsettiğin durum sık sık yaşanıyor. Eşinin ve ailesinin burada anlattığın davranışları karşısında sen neler yapıyorsun, bunlarla sen nasıl başediyorsun?

 13. Bahriye Y. diyor ki: Mart 18, 2018 at 6:05 pm

  Serhat hocam ben de Beylikdüzü’nde ikamet ediyorum. Ben omzumdan bir ameliyat oldum, ameliyattan once çok ağrılarım vardı, ameliyat olalı iyileşmem gerekirken agrilarim oncekinden daha da artti. Bu benim iyilesememe korkusu diye ifade edebileceğim bir korku hissetmeme neden oluyor. Hic iyileşemeyecekmiş gibi kötu hissediyorum, bir nevi depresyon ve umutsuzluk yasiyorum. Bana yardimci olabilir misiniz? Beylikdüzü’ndeki merkezinizde görüsmek icin ne yapmam gerekiyor?

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 26, 2018 at 11:45 am

   Merhaba Bahriye. Geçmiş olsun. Tüm ameliyatların bir iyileşme süresi var ve bazen bu süre uzayabiliyor. Hiç iyileşmeyecekmiş gibi hissetmenle ilgili sana yardımcı olabilirim. Beylikdüzü’nde seans yapmak için iletişim telefonumdan bana ulaşman yeterlidir. Asistanım sana uygun bir seans randevusu oluşturur. Tekrar geçmiş olsun, görüşmek dileğiyle.

 14. Taha diyor ki: Mart 17, 2018 at 11:33 am

  Merhaba. Kızım bu sene 2. kez üniversite sınavına girecek. İyi bir öğrenci olmasına karşın kaygı dan dolayı başarısız oluyor. Siz sınav kaygısı problem i ile ilgili çalışıyor musunuz? Beylikdüzü merkezimize çok yakın oturuyoruz, migros market in arka tarafında. Sizden cevap bekliyorum.

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 18, 2018 at 9:26 am

   Taha merhaba. Evet sınav kaygısı benim çalıştığım kaygılar arasındadır. Öğrencilerle bilişsel davranışçı terapi yönteminin tekniklerini kullanarak başarılı çalışmalar yapıyoruz. Sınav kaygısı benim 16 yıldır çalıştığım bir problem. Kızının sınav kaygısı için de yardımcı olmak isterim. Beylikdüzü’nde bana çok yakın oturuyorsunuz.

 15. Gülhan diyor ki: Mart 16, 2018 at 3:04 pm

  Selam Serhat hocam. Nasılsınız? Beylikdüzü’nde psikolog ararken size ulaştım.10 yıllık evliliğimiz bitme noktasında. Eşim iyi ve dürüst bir insan. Aldatması, içki ve kumarı da yok ancak aramızda artık eski sevgi ve tutku yok.Birbirimizle bir arada olmamız gerekmese onun evden gideceğine inanıyorum. Aşkın ve tutkunun bittiği bir evlilik kurtulabilir mi, siz bize yardımcı olur musunuz? Bir psikolog tavsiyesine ihtiyaç duyuyoruz ve soruma cevap verebilirseniz çok sevinirim. Selam ve sevgiler.

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 18, 2018 at 9:36 am

   Gülhan merhaba, sağol. Eşin gerçekten iyi bir insan. Kumar, alkol bağımlılığı, aldatma gibi yanlış yollara sapmamış, sadece evliliğin gerektirdiği ilgiyi göstermekte zorlanıyor. Belki bunun önemli olduğunu unutmuş da olabilir. Aynı şekilde sen de aslında evliliğin gerektirdiği ilgili eşine göstermekte zorlanıyor gibisin. “Bir arada olmamız gerekmese evden gideceğine inanıyorum” demişsin. 10 yıldır hiçbir yere gitmemiş, bugün seni bırakıp neden gitsin ki? Sorunun cevabına gelirsek, aşkın ve tutkunun bittiği bir evlilik kurtulabilir. Bir hatırlatma yapmak isterim ki evlilik, temelinde aşk ve tutkudan daha önemli değerlerin bulunduğu bir ilişki biçimidir. Aşk ve tutku 10 yıllık evliliklerde yerini derin bir sevgiye, çok güçlü bir duygusal bağa bırakır. Bu durum çoğu mutlu evlilik için geçerlidir.

 16. Sevgi U. diyor ki: Mart 14, 2018 at 11:22 am

  Sizi bir arkadaşım vasıtasıyla duydum.Arkadaşım eşi ile sizden yardım almış, tam adıyla evlilik danışmanlığı almışlar.Benim problemim de arkadaşımın problemi ile aynı: Şiddetli geçimsizlik.Eşimle sürekli tartışma, hakaret, suçlama… Bunlar gerçekten bitirilebilir mi hocam? Ben ilişkimizin ne denli sert ve öfkeli bir yapısı olduğunu biliyorum ve bu yüzden hiçbir şekilde düzelmez gibi geliyor. İçimden “Boşan, pes et artık” diyorum ama eşimden boşanmak da istemiyorum çünkü çok iyi kalpli, şefkatli, anlayışlı bir insan.Evliliğimiz bu hale nasıl geldi anlayamadık ama eski günleri özledik. Evlilik danışmanlığı veya evlilik terapisi bizim derdimizi çözer mi? Cevap verirseniz çok sevinirim Serhat hocam.

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 18, 2018 at 10:14 am

   Sevgi merhaba. Evet, bahsettiğin sorunlar gerçekten bitirilebilir. Evlilik ilişkisi bazı temel değerlere sahip olmak zorundadır. Evli çiftlerin uymak zorunda olduğu bazı kurallar vardır. Aslında çoğu şiddetli geçimsizlikte bu kurallara uygun davranılmadığı için geçimsizlik ortaya çıkar, kadın ve erkek arasında bir duygusal bağ kurulması da imkansızlaşır. Evlilik danışmanlığından ziyade evlilik terapisi sizin sorununuzu çözer ancak önemli bir ayrıntıyı da atlamayalım: “Eşiniz evlilik terapisine gelmek istiyor mu?”. Bu sorunun cevabı önemli çünkü bazı erkekler “Ben evlilik terapisine falan gitmem. Boşanıyorsak boşanalım gitsin” düşüncesindedirler ve bu düşüncedeki bir erkek evliliği için fedakarlık yapmayı reddettiği gibi, evlilik terapisinden fayda da görmez. Umarım eşiniz kendi rızası ile ve gerçekten yardım almak istiyordur.

 17. Taha diyor ki: Mart 14, 2018 at 11:15 am

  Serhat hocam merhaba.Benim sorunum iş yerindeki arkadaşlarımla ve eşimle yaşadğım gerginlik.Kolay sinirleniyorum ve sinirim çabuk geçiyor.İnsanların davranışları sözleri tavırları bende hayal kırıklığı yaratıyor. Normalde anlayışlı bir yapım var ama son 2-3 haftadır bir sinir harbi yaşıyorum.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Beylikdüzünde oturuyorum. Benim sorunum öfke kontrol bozukluğu mu, yoksa kişilik bozukluğu mu? Ve daha önemlisi düzelir mi, eğer düzelen bir problemse sizden psikolojik yardım almak istiyorum. Selam ve saygılarımla hocam.

 18. Sümeyra diyor ki: Mart 9, 2018 at 12:33 pm

  Serhat bey merhaba. Ben Anadolu yakasında oturuyorum. Sizle görüşmeyi istiyoruz. Kızım İstanbul dışında, Trabzon’da üniversite okuyor. Bu sene 3. senesi olmasına rağmen bizden ayrı kalmakta zorlanıyor. Bir dönem her hafta uçakla İstanbul’a gelip gidiyordu, bu bizim açımızdan çok masraflı olsa da iyi hissetmesi için bunu kabul ediyorduk. Şimdi okula dönmek istemediğini, üniversite okumanın önemsiz olduğunu ve yanımızda kalacağını söylediği için bir anne olarak son derece endişeliyim. Eşim de ben de kızımızın üniversitedeki bölümünü bitirmesini istiyoruz.Kazandığı bir hakkı kaybetmek üzere.Sizle görüşmek istiyoruz ama nasıl yaparız? Beylikdüzü’ne gelmemiz gerekiyor değil mi hocam?

  • Serhat Damar diyor ki: Mart 18, 2018 at 10:19 am

   Sümeyra merhaba. Anadolu yakasından Beylikdüzü’ne gelmeniz zor olsa da, benden yardım almak istiyorsanız gelmeniz gerekiyor. Beylikdüzü’ne gelirseniz size yardımcı olurum. Bu arada online psikolog desteği de alabilirsiniz. İnternet üzerinden görüşebiliriz isterseniz. Bu konudaki bilgilere ulaşmak için tıklayınız: https://serhatdamar.com/online-psikolog/

 19. Şenay diyor ki: Mart 7, 2018 at 10:34 am

  Hocam benim sorunum kendimi hiç sevmemem. Yüzümü, burnumu, kulaklarımı ve aklıma kendimle ilgili ne gelirse hiç fark etmez, sevemiyorum. Bununla ilgili sizden Beylikdüzü ofisinizde yardım alabilir miyim? Ben Beylikdüzü Yakuplu’da oturuyorum hocam.

 20. Mehmet A. diyor ki: Mart 7, 2018 at 10:31 am

  Geçtiğimiz ay babamı kaybettim. 2 aydır sürekli olarak suçluluk hissediyorum, pişmanlık duyuyorum ve kendimi dünyadaki en kötü insan ve en kötü evlat olarak görüyorum. Babam için yapmayı planladığım hiçbir şeyi yerine getiremedim, onun için bu hayatta hiçbir şey yapamadım. “Senin gibi evlat olmaz olsun öl” diyorum kendime.Bu konuda hissettiğim pişmanlık dayanılmaz bir acı veriyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Beylikdüzü’nde oturuyorum bende.

 21. Hakan diyor ki: Mart 1, 2018 at 9:18 pm

  Hocam merhabalar. Madde bağımlılığı konusunda bana ne önerirsiniz? Psikolog yardımı ile madde bağımlılığından kurtulmak mümkün müdür? İlaç kullanmam gerekir mi? Ben ilaç verilirse kullanırım yeter ki bu bağımlılıktan kurtulayım. Çalışan bir insanım, bana işime ve çalışma hayatıma engel olmayacak bir çözüm arıyorum. İnsan bir şeyi yaparken iki kez düşünmeli.Başladığımda bana çok iyi geliyordu ve benim hayattan alamadığım mutluluğu bana sağlıyordu. Şimdi ondan kurtulmak istiyorum ama o beni bırakmıyor o yüzden çok zor durumdayım hocam. Dediğim gibi eğer işime engel olmayacak bir ilaç verilir veya psikolog desteği ile telkin vs. olursa ben varım.

 22. Tekin diyor ki: Mart 1, 2018 at 1:13 pm

  Hocam Beylikdüzünde psikolog ararken sizin sitenizi buldum. kumar bağımlısıyım ve kendimi bildim bileli kumar oynuyorum. Kumar yüzünden okul okuyamadım, işe girip çalıştım tüm kazandığımı kumara verdim aç kaldım. Evlenince oynamayacağım diye yemin ettim ama gene oynamaya başladım. Bundan kendimi kurtaramıyorum hocam. Son 1 senede kumarda tüm maaşımı kaybettim. Evime ekmek götüremediğim için eşim evi terk etti. Ona söz verdim oynamayacağıma ama ben kendimi biliyorum sonuçta. İçimdeki kumar canavarı tekrar uyandığında elde avuçta ne varsa hepsini verip kaybedeceğim. Bu dertten kurtulabilir miyim? Artık yolumu düzeltmeyi istiyorum. Bunu gerçekten istiyorum. Sizle Beylikdüzünde hangi günler görüşebiliyoruz? Saygılarımla.

 23. Ercan diyor ki: Şubat 27, 2018 at 3:05 pm

  Hocam iyi gunler.
  Idda oyunundan nasil vazgecebiliriz?

 24. Büşra diyor ki: Şubat 26, 2018 at 3:57 pm

  Selam. Ben 22 yaşındayım nişanlım ise 26 yaşında. Doğru evlilik kararı verdiğimizden emin olamıyoruz daha doğrusu ben emin olamıyorum çünkü nişanlımın işi yok, çalışmıyor ve bazen de “Öyle bir vurgun yapacağım ki çalışmaya ihtiyacımız olmayacak” diyor. Bu insanla evlenmek beni korkutuyor. Bu konuda bize evlilik öncesinde bir psikolog olarak yol gösterir misiniz?

 25. Akın L. diyor ki: Şubat 26, 2018 at 3:09 pm

  Serhat hocam merhaba. Sitenizi özellikle eşimle yaşadığım problemler için ziyaret ettim. 2 yıl önce evlendik ve sanırsam ikimiz de evliliğe hazır bireyler değilmişiz. İkimiz de birbirimize sinirleniyoruz, bağırıp çağırıyoruz. Çözüm arıyoruz. Bizimki gibi sorunları olan çiftler bu sorunlarından kurtulabiliyor mu? Evliliğimizin sürmesini istiyoruz.

 26. Cemil Y. diyor ki: Şubat 24, 2018 at 11:46 am

  Hocam merhaba Beylikdüzünde psikolog arıyorum. Sizin sitenizdeki yazılarınızı okuyorum. Pazartesi günü veya hafta içi akşam saatlerinde Beylikdüzü ofisinize gelebilir miyim? Bende panik atak var. İnşallah yenmek istiyorum hocam. Saygılarımla.

 27. Meral diyor ki: Ocak 27, 2018 at 9:59 am

  Anksiyete konusunda bir şey yapılabilir mi? Bende anksiyete bozukluğu var ve bununla ilgili sizden yardım almak istiyorum hocam. Daha önce ilaç kullandım ama bu kez ilaç almak istemiyorum. İlaçsız psikolog yardımı almak istiyorum.

  • Serhat Damar diyor ki: Şubat 19, 2018 at 3:56 pm

   Meral merhaba. Anksiyete ile ilgili bilişsel davranışçı terapi yöntemleri etkilidir. Anksiyete ile başaçıkmayı bu yöntemler yardımıyla öğrendiğinde anksiyetenin sana verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırabilirsin. Bunun ilk adımı da anksiyetenin ne olduğunu öğrenmektir. İlaçsız psikolog yardımı almak istiyorsan Beylikdüzü ofisimde sana yardımcı olabilirim. Görüşmek dileğiyle Meral.

 28. Bengü diyor ki: Ocak 24, 2018 at 9:19 pm

  Serhat hocam benim erkek arkadaşımdan çok büyük beklentilerim olmamasına karşın kendisi benle evlenmek istemiyor. Güzel olmama, çekici olmama rağmen beni eşi olarak görmeyi istemiyor. Ben güzelim, uzun boyluyum o ise kısa boylu. Arkadaşlarım “Bu adamda ne buluyorsun?” diyor ancak ben onu seviyorum. Bana “Senle evlenmeyeceğim” diyor. Ben ona duygumu, sevgimi neden anlatamıyorum. Erkeklere duygularımı anlatmayı öğrenebilir miyim? Beylikdüzü’nde sizden yüz yüze terapi veya online yardım almak istiyorum. Sorularıma cevap verirseniz sevinirim. Sevgiler…

  • Serhat Damar diyor ki: Ocak 25, 2018 at 9:18 am

   Güzellikten, çekicilikten bahsediyorsun. “Ben güzelim o çirkin. Benle evlenmek istemesi gerekmez mi?” Bu düşünce yapısı ile bu hayatta zorlanma olasılığın yüksektir. Gerçekçi ve mantıklı düşünen bir insan “Güzel ve uzun boylusun, o ise kısa boylu. Bu yüzden senle evlenmek istemek zorunda!” demez. Çünkü bu dünyada güzel / çirkin, uzun / kısa kavramlarının ve kategorilerinin insanı götüreceği yer bellidir. Bu kavramlarla düşünmek ve yaşamak yaşamı anlamsızlaştırır, insanı yönsüz bırakır. Diğer mesajına daha detaylı bir cevap vereceğim. “Senle evlenmeyeceğim” diyen adama “Sen uzun boylu ve güzelsin bense kısa boylu ve tipsizim. Senle evlenmek istiyorum” dedirtmek için uğraşma olur mu?. Bireysel psikoterapiye katılman ve kendini, düşüncelerini, dünyayı algılama şeklini değiştirmen en doğrusu.

 29. Yeşim B. diyor ki: Ocak 23, 2018 at 8:27 pm

  Hocam merhaba bende tam adını koymakta zorlandığım bir psikolojik sorun var. Bu sorunumu şöyle özetlemek istiyorum: Bazen kendimi iyi hissediyorum işimden, eşimden hayatımdan ve her şeyden memnun oluyorum. Bu halde devam edebilmeyi isterim ancak bu halim çok uzun sürmeyip yerine daha mutsuz, üzgün ve karamsar bir döneme giriyorum ki… İşte bu dönem, benim önceki dönemde ve hayatımın önceki zamanlarında, çocukluğumdan bugünüme tüm kazanımlarımı tüm mutluluklarımı ve daha da kötüsü tüm huzurumu alıp götürüyor benden. Ben kendim ile ilgili olarak 2 ihtimali sorguluyorum. Ya bipolar bozukluğum var, ya da henüz adı konmamış bir kişilik bozukluğum. Her iki ihtimal de elimi kolumu farklı bağlıyor. Peki bunlar konusunda ne yapılabilir, tamamen çaresiz miyim yoksa psikolog olarak bana bir çözüm önerebilir misiniz? Ben Beylikdüzü’nde oturuyorum o yüzden Beylikdüzü ofisinizde görüşmeye gelebilirim. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 30. Feride C. diyor ki: Ocak 18, 2018 at 12:48 pm

  Merhabalar. Ablamın otistik bir kızı var. Beylikdüzü’nde oturuyorlar ve otizm için terapi arayışındalar. Özellikle online psikolog yöntemini merak ediyoruz. Faydası olur mu hocam? Beylikdüzü’nden yüzyüze terapiye de gelebilirler.

 31. Gülten K. diyor ki: Aralık 3, 2017 at 8:22 am

  Serhat hocam merhaba. Beylikdüzü’nde psikolog arayışımız var. Eşimle evliliğimiz üzerine bir karar vermek için iyi bir psikologdan yardım alacağız. Siz bize yardım eder misiniz, karar vermemize yardımcı olur musunuz?

 32. Fatma diyor ki: Aralık 1, 2017 at 4:33 pm

  22 yaşında bir oglum var . Çocukken dikkat dağınıklığı teşhisi koyulmustu. Bize verdikleri ilaclari endiselerimizden dolayı kullanmadık. Simdi cok sinirli , bazen ofke krizlerine giriyor. Destek almalımıyız sizce. Sizin klinik psikolog olarak tavsiyeniz nedir ?

  • Serhat Damar diyor ki: Aralık 24, 2017 at 11:46 pm

   Fatma hanım merhaba. Oğlunuz 22 yaşında yetişkin bir adam. Öfke krizleri hangi durumlarda ortaya çıkıyor? Öfkesi burnunda biri mi oğlunuz, yoksa arada sırada öfkelenen biri mi? Klinik Psikolog olarak tavsiyem eğer öfke krizleri şiddetliyse oğlunuzun psikiyatrik değerlendirmeden geçmesidir. Bunu ise devlet hastanesinde ya da özel bir hastanede yaptırabilirsiniz.

 33. Hasan diyor ki: Aralık 1, 2017 at 4:28 pm

  Hocam İstanbul gibi bir mega metropolde yaşamak bile insanın sinir sistemini yıpratıyor. Geceleri uyurken dişlerimi çok sıkarak gıcırdatıyorum. Son donemde sabahları uyandığımda çok yorgun ve gergin oluyorum. Bu konuda bana psikolog olarak ne önerirsiniz? Yaşadığım bu durumla ilgili sizce ne yapmalıyım?

  • Serhat Damar diyor ki: Aralık 24, 2017 at 11:55 pm

   Hasan merhaba. Çok haklısın. İstanbul gibi bir mega metropolün en çarpıcı etkilerinden bir tanesi bizleri yıpratması. En belirgin biçimde sinir sistemlerimizi yıpratıyor, çok haklısın. Sana tavsiyem, stresle başaçıkma konusunda kendi başaçıkma araçlarını keşfedip bunları stresle mücadelende kullanman. Bu ne olabilir diye sorarsan, düzenli olarak haftanın belli günleri yapılan bir spor ya da yürüyüş gibi bedensel aktivitelerden yararlanabilirsin. Gevşeme egzersizleri de gergin ve stresli durumlardan gevşeyerek, rahat bir şekilde çıkmak için etkili, yararlı tekniklerdir.

 34. yasin diyor ki: Aralık 1, 2017 at 9:59 am

  Sayın hocam cocuklarimizin istediği bir nesneyi veya yemegi v.b seyleri istediğinde biz anne ve baba olarak “daha sonra, simdi zamani değil” gibi cümleler sarf ettiğimizde neden israrci olup o an olmasini isterler? Bu konuda bir psikolog olarak düşüncenizi merak ediyorum.

 35. Seçkin diyor ki: Kasım 30, 2017 at 11:09 am

  Serhat hocam merhaba. Ben bir arkadaşımı size yönlendirmek istiyorum. Kendisi Beylikdüzü Beykentte psikolog arıyor. Bu yazınızı kendisine gönderdim, depresyon ve okb yazılarınızı da göndereceğim. Siz bilişsel davranışlı terapi uyguluyor musunuz? Arkadaşım özel olarak bilişsel davranışçı terapi görmesi gerektiğini söylüyor, sizin de bu terapiden yazılarınızda bahsettiğinizi görünce sizden bilgi almak istedim. Arkadaşım Beylikdüzü’nde. Kendisine belirttiğim konularda yardım edebilir misiniz?

  • Serhat Damar diyor ki: Aralık 1, 2017 at 9:34 am

   Seçkin merhaba. Arkadaşını bana yönlendirebilirsin. İletişim telefon numaram 0532 322 1770’ten bana asistanlarımla karşılaşmadan ulaşabilirsiniz. Bilişsel davranışçı terapi benim içinde yetiştiğim terapi modelidir. Yazılarımda bahsettiğim bilişsel davranışçı psikoterapi depresyonda, okbde ve diğer anksiyete bozukluklarında etkilidir. Beylikdüzü’nde uygun bir program yaparak kendisi ile çalışmalarımıza başlayabiliriz. Ben hafta içi her gün Beylikdüzü’nde danışanlarımla yüzyüze seans yapıyorum. Kendisine yardımcı olabilirim.

 36. Güzin diyor ki: Kasım 28, 2017 at 9:24 am

  Merhaba. Karakter ve kişilik çok erken yaşta oluşur diye biliyorum ve 39 yaşında bir kadın olarak belki de imkansız olana ulaşmaya çalışıyorum. Kendi kararlarımı ben mi alıyorum bilemiyorum. Bazen kendimi seviyor, kendimle barışıyorum. Bazense kendimden nefret ediyor, varlığımdan iğreniyorum. Bu dünyaya geldiğim için bazen pişmanım, bazen de halime şükrediyorum. Tüm bunları aşmak için önce kendimi tanımak istiyorum. Kendimi tanıdığımda bulduğum şeyden memnun mu olacağım yoksa daha da uzaklaşacak mıyım aslında bunu da bilmiyorum. Siz bana psikolog yardımı almamı tavsiye eder misiniz, ya da ben sizce yardım almalı mıyım? Varolduğum ilk günden bu yana kendimle ilgili bildiğim bir şey var ki, ben kurallardan hoşlanmıyorum hocam. Serhat hocam kurallardan hoşlanmamam benim kararkterimin bozuk olduğunu veya kişilik hastalığım olduğunu gösterir mi? Lütfen açıkça cevap verin hocam ben kırılmam inanın. Psikolojik yardım almak istiyorum. Beylikdüzü’nde psikolog ararken sizin sitenizi buldum. Yazdığım problemlerle ilgili siz bana yardımcı olabilir misiniz? Cevabınız evet ise, en yakın zamanda sizle görüşmek istiyorum. Bu arada siz hangi günler Beylikdüzü’ndesiniz?

 37. Havva diyor ki: Kasım 3, 2017 at 6:22 pm

  Hocam merhaba. Bende panik atak var, 3 senedir ilaç kullanıyorum. İlaç dışında bir destek almadım. Tedavimi yapan doktor benim panik atak konusunda psikoterapi görmemin yararlı olacağını söyledi. Panik ataktan kurtulabilmem mümkün mü yoksa psikologla görüşmem benim için bir zaman kaybı olur mu? Ben Beylikdüzü’nde oturuyorum. Siz hangi günler Beylikdüzü’ndesiniz ve bana ne tavsiye edersiniz? Cevaplarsanız sevinirim.

  • Serhat Damar diyor ki: Kasım 4, 2017 at 7:10 am

   Havva merhaba.
   Tedavini yapan hekim doğru söylemiş. Panik atak ve panik bozuklukta özelikle Bilişsel Davranışçı Terapi etkilidir. Güncel zorlukların üstüne gitme, kişinin yapamadığı eylemleri yapmasına yardımcı olma ve panik yüzünden daralmış olan yaşamı eski huzurlu günlerine döndürme konusunda yararlı olduğu kanıtlanmış bir yöntemdir. Panik atak konusunda psikolog yarımı alman kesinlikle zaman kaybı olmaz, tam tersine, eğer bu işi iyi bilen bir psikologla çalışırsan verdiğin emeklerin karşılığını alırsın. Elbette panik ataktan kurtulabilirsin. Sana tavsiyem şu olur: Panik atağı da, bu konuyu çalışan psikologları da iyi araştır. Mümkünse telefonda bu psikologlarla görüş ve yardım alacağın kişiye karar verdikten sonra bu kişiyle çalışmalara başla. Acele etme olur mu? Benden yardım almak istersen hafta içi ve Cumartesi günleri Beylikdüzü’ndeyim. Programımda gündüz saatlerindeki yoğunluk nedeniyle akşam 19:00 – 20:00 ve 21:00 saatlerine randevu verebiliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.