bakırköy psikolog - psikolog bakırköy - bakırköy psikolog tavsiye - bakırköy klinik psikolog
11 Tem 2019

Bakırköy’de Psikolog Desteği

Bakırköy’de psikolog arıyorsanız size yardımcı olabilirim. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduğum 2002 yılından günümüze İstanbul’da aktif olarak görev yapıyorum. Özel hastanelerde, devlet üniversitesi ve özel kliniklerde uzun yıllar süren çalışmalarım oldu. Binlerce bireysel danışan ve çiftle yaptığım bu çalışmalar sırasında önemli bir mesleki deneyime sahip oldum ki bizim mesleğimizde teorik, bilimsel eğitimin yanında pratik uygulama deneyimi çok önemlidir.

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimim BDT, yani Bilisel Davranışçı Terapi modelini temel alan bilimsel bir eğitimdir. ODTÜ’ deki lisans eğitimim de Bilişsel Davranışçı Terapi modeline dayanmaktadır ve günümüzde en çok kabul edilen ve insanların problemlerini çözmelerinde yararlı olduğu bilimsel araştırmalar sonucu en çok desteklenen psikoterapi modelleri arasında yer alır.

Bakırköy’de psikolojik danışmanlık hizmeti sunan uzmanların bir bölümü, Bilişsel Davranışçı yaklaşımı temel alan çalışmalar yapmaktadır. Kaygı bozuklukları, anksiyete, depresyon gibi çok yaygın görülen psikolojik sorunların çözümünde Bilişsel Davranışçı yaklaşım etkilidir. Doğru uygulandığında ve danışanın gönüllü katılımı olduğunda istenen sonuçlara ulaşmak kolay olmaktadır.

Bir yabancı dil kursuna gittiğinizde o dili öğrenmek için ne kadar istekli ve gönüllüyseniz o ölçüde öğrenir, ilerlersiniz. Psikolog desteği alırken de durum aynıdır. Problemi çözmek için ne denli istekli ve gönüllü iseniz, o ölçüde gelişir, ilerler ve çözüme ulaşırsınız. “Ben gelmek istemiyorum aslında ama eşim depresyondan kurtulmam gerektiğini söyleyerek beni zorla getirdi” diyorsanız ilerlemezsiniz ve çalışmalarımızdan hiçbir yarar görmezsiniz. Zorla getirilerek, zorlamayla yapılan yardımlar fayda etmez. Sorunları çözmek için siz kendiniz istekli olmalısınız.

Bakırköy Psikolog Sayfası’nın Hedefi

Bakırköy, benim İstanbul’da aktif olarak görev yaptığım yıllar boyu çok sayıda danışanımla çalıştığım önemli bir merkezdir. Hem tarihi olarak, hem de benim danışanlarımla buluşma noktam olması nedeniyle Bakırköy meslek yaşamımda önemli yere sahiptir.

2019 itibariyle 9000’in üzerinde danışan ve çift ile seans deneyimine sahibim. Yetişkin ve ergen psikoterapisi, çift ve evlilik problemleri konularında Bakırköy’deki merkezimde danışanlarımla çalışmalar yapıyorum. Uzun süredir bölgede görev yapmam nedeniyle Bakırköy’de psikolog olarak tanınıyorum.

Yıllardır sürdürdüğüm bir program dahilinde, haftanın belli günlerinde Bakırköy’deki merkezimde danışanlarımla çalışmalarıma devam ediyorum. Mevcut programımda her hafta Pazartesi ve Cumartesi günleri Bakırköy’de psikolog olarak hizmet veriyorum.

Bakırköy Psikolog Ofisimden Randevu Almak İçin

Çalışmalarım hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için beni iletişim telefonumdan arayabilirsiniz. Aradığınızda çoğunlukla seansta oluyorum ancak seanstan çıkınca mutlaka size geri dönüş yapıyorum.

Çalışmalarımız hep bir program dahilinde, randevulu olarak gerçekleştirildiğinden, seansa gelmek istediğiniz tarihten 2 gün önce benle görüşürseniz sizin için istediğiniz gün ve saate randevu oluşturabiliyorum.

Bakırköy Psikolog Ücretleri (2019 Seans Ücretleri)

Bakırköy’de psikolog ücretleri ne kadar ve neye göre belirleniyor? Psikolog seans ücretleri, tecrübe ve uzmanlık gibi kriterlere göre belirlenmektedir. Yeni mezun ve uzmanlık eğitimi bulunmayan psikologlar daha düşük ücretlerle seans hizmeti verirken, klinik uzmanlığı bulunan klinik psikolog ünvanına sahip psikologların ücretleri daha yüksek oluyor.

Psikolog olmak, sadece üniversitede psikoloji okumak ve diploma almakla edinilen bir meslek değil. İyi bir  psikolog olmak, hem sürekli olarak gelişmekle, hem sürekli olarak bilgilerini yenilemekle, hem de bunlara ilaveten sürekli aktif olarak çalışmakla mümkün olabiliyor. Bu mesleki donanım ve tecrübe ise kolay kazanılmamaktadır. Meslektaşlarımız yıllarını, hatta ömürlerini bu uğurda harcarlar.

Bakırköy’de psikolog ücretleri 2019 yeni yılında 150 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Deneyimli ve klinik uzmanlığı bulunan psikologlar 250 ila 350 TL talep ederken, uzmanlığı bulunmayan yeni mezun ve deneyimsiz psikologlar 150 TL ücret talep etmektedirler.

Deneyimli bir klinik psikolog olarak sizlere tavsiyem, yardım alacağınız psikoloğa karar verirken şu önemli noktalara dikkat etmenizdir:

  • Yardım alacağınız psikolog, uzmanlığını Klinik Psikoloji alanında yapmış bir uzman olsun. Klinik Psikoloji, psikolojik sorunlara çözüm bulma konusunda uzmanlaşmış olan tek psikoloji alanıdır.
  • Yardım alacağınız Klinik Psikolog mesleki deneyim açısından olgun, tecrübeli bir uzman olsun.
  • Yardım alacağınız Klinik Psikolog ile uzun süreli bir çalışma planlayın. Tek seans, sadece bir sorunuza cevap aradığınız durumlar dışında, belli bir psikolojik sorunu ortadan kaldırmak üzere başladığınız çalışmalardan yarar görmek için bir süre psikoloğunuzla çalışmalarınızı sürdürün. Psikolojik destek sürecinin yararlı olması ve hedeflerinize ulaşmanız bu sürece ve bu süreçte sizin gönüllü, istekli katılımınıza bağlıdır.
  • Yaşadığınız problem konusunda forum sitelerinde yazılmış olan, sizi travmatize eden, çaresiz hissetmenize neden olan, bilimsel olmaktan uzak olup ne amaçla yazıldığı bilinmeyen yazıları okumayın. İsmi, ünvanı, kim olduğu bilinen ve tanınan uzmanların yazılarını (Klinik Psikolog, Psikiyatri Uzmanı) okumanız çok daha mantıklıdır.
  • Bakırköy’de psikolog arıyorsanız, Bakırköy merkezindeki psikologlarla mümkünse telefonda kısa bir görüşme yapın. Yardım almak istediğiniz konuda karşınızdaki uzmanın yaklaşımını da göz önünde bulundurun. Uzmanın size cevap verme biçimi, sizin başvuracağınız konuda deneyim sahibi olması son derece önemlidir ve bunlar değerlendirmenizde dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardır.
  • Yardım almaya karar verdiğiniz uzmana sormak istediğiniz soruları sorun. Net olmayan ne varsa, netleştirmeye gayret edin. Belirsizlikler, insanın hedefine ulaşmasına engel olabilir. Belirsizliklerin ortadan kaldırılması ve netleştirme psikolojik yardım sürecinde gerçekleşen hedefler olsa da, yardım süreci başlamadan önce net olması gereken konular vardır. Bunlar arasında yardım alacağınız kişinin gerçek bir psikolog olması da yer alır. Gerçekte psikoloji alanının dışında yer alan çok farklı bir mesleğe sahip bazı insanların da “Psikolog” ünvanı kullandıkları göz önünde bulundurulmalı ve yardım alacağınız kişi ile ilgili internetten detaylı araştırma yapılmalıdır.

Bakırköy’de psikolog desteği almak isterseniz bana 0532 322 1770 numaralı telefonumdan ulaşabilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bakırköy Adresim:

Kartaltepe Mahallesi, Olgunlar Sokak, Işıl Apartmanı A Blok No:21, D:1, Bakırköy / İstanbul.

Adres tarifi : Bakırköy İncirli Metro durağının karşısındadır. İncirli Metrobüs durağının çok yakınındadır.


Serhat Damar

Klinik Psikolog Serhat Damar, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş, Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. 17 yıldan uzun süredir yetişkin danışanlarıyla bireysel ve çift çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.